İspanyol bankacılık devi Santander Group'un Brezilya'daki bir yan kuruluşu olan Banco Santander S.A.'nın Brezilya'da kripto ticaret hizmetleri sunmayı planladığı bildiriliyor.

Bankacılık Devi Santander

İspanyol bankacılık devi Santander Group'un Brezilya'daki bir yan kuruluşu olan Banco Santander S.A.'nın Brezilya'da kripto ticaret hizmetleri sunmayı planladığı bildiriliyor.

Decrypt tarafından yayınlanan bir makaleye göre, yerel haber kuruluşu Folha de S.Paulo, Santander'in Brezilya'daki müşteriler için kripto ticareti hizmetleri sunmaya başlamayı planladığını bildiriyor. Brezilya yan kuruluşunun CEO'su Mario Leão'nun gazetecilere bankanın önümüzdeki aylarda kripto ticaret hizmetlerinin başlatılması hakkında daha fazla bilgi paylaşmayı planladığını söylediği bildirildi. Bankanın bir sonraki üç aylık sonuçlarının yayınlanması sırasında hizmetin muhtemelen detaylandırıldığını ima etti.

Leao dedi ki,

Bunun kalıcı bir pazar olduğunun ve mutlaka rakiplerin kendilerini konumlandırmasına bir tepki olmadığının farkındayız; müşterimizin bu tür bir varlık için talep ettiği bir vizyondur, bu yüzden bunu yapmanın en doğru ve en eğitici yolunu bulmalıyız.

Santander'in Brezilya'daki kripto ticaret hizmetlerine yaptığı baskın, ülkenin en büyük bankası Nubank tarafından yapılan benzer bir teklifi takip edecek. Mayıs ayında Nubank, müşterilerine Bitcoin ve Ethereum ticareti sunmaya başladı ve kısa süre önce ilk iki ayda platformda bir milyondan fazla kullanıcı kazandığını iddia etti.

Brezilya'daki bir başka büyük banka olan Itaú Digital Assets, Temmuz ayı ortasında kendi varlık tokenizasyon platformunun lansmanını da duyurdu.

Rapor, kripto hizmetleri sunmaya ek olarak, Banco Santander S.A.'nın borç senetleri gibi geleneksel piyasa varlıklarını belirtmek için blok zincirinin kullanımını araştırdığını iddia ediyor.

Santander, 2018'e kadar belirli bölgelerde Ripple destekli bir dijital bankacılık uygulaması sunan kripto alanında aktif bir katılımcıydı. Bankacılık devi ayrıca 2019'da Ethereum'da 20 milyon dolarlık bir blockchain tahvilinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ