Önce pandemi sürecinde yaşananlar şimdi ise Rusya ve Ukrayna savaşı dünya ekonomisi kara bulutların dolaşmasına yol açıyor.

Bankacılık Devinden Korkunç Uyarı! Ne Bekleniyor?

Önce pandemi sürecinde yaşananlar şimdi ise Rusya ve Ukrayna savaşı dünya ekonomisi kara bulutların dolaşmasına yol açıyor. Gidişat üzerine yapılan yorumlar karamsarlıkları had safhaya çıkarıyor. Ekonomik bozulmalar beraberinde dünya devlerinden yeni yorumların yapılamasını sağlıyor.

Son yorum ise Amerika Birleşik Devlerleri’nin bankacılık devi Bank of America’Dan geldi. Bank of America analistleri dünya ekonomisinin gidişatı noktasında korkunç uyarılarda bulunarak oluşacak şok dalgasının kripto paralarının yanı sıra altın ve emtialarda bir patlamaya neden olabileceğini vurguladı.

Analistleri bu yoruma iten en önemli neden küresel bazda artan fiyatlar. Diğer taraftan küresel ekonominin bocalaması da analistlerin yorumlarını Amerika ekonomisine kaydırıyor.

Analistlere göre artan enflasyonist baskılar FED’in para politikasını sıkılaştırmak adına daha şahin kararlar almasına neden olacak. Böyle bir gelişmenin yaşanması ise hisse senetleri ile konvansiyonel varlıkların aşağı yönlü bir baskı ile karşılanması anlamına geliyor.

Enflasyon şoku giderek fazlalaşırken faiz şokunun daha yeni başladığını görüyoruz. Ayrıca durgunluk şokunun da yolda olduğunu vurgulamamız gerekiyor. Kripto para birimlerinin yanı sıra altın ve diğer emtialar böyle bir senaryoda en cazip yatırımlar olarak karşıya çıkabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde bankacılık devinin bu tahmini doğru çıkacak mı?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ