Bu haftanın başlarında, çok uluslu bankacılık devi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), entegre kripto para cüzdanı içeren en yeni dijital yatırım hesabını başlattı.

Bankacılık Devinden Kripto Para Hamlesi

Bu haftanın başlarında, çok uluslu bankacılık devi Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), entegre kripto para cüzdanı içeren en yeni dijital yatırım hesabını başlattı. Dijital bir kripto cüzdan ekleme hareketi, bankanın Haziran ayının başlarında denemeye başladığı saklama ve ticaret hizmetlerinin bir uzantısı durumunda.

"New Gen" olarak isimlendirilen hesap hizmetine erişmek için bireylerin 18 yaşında olması ve Avrupa Birliği, Meksika, Kolombiya, Arjantin, Peru veya Şili'de ikamet ediyor olması gerekiyor.

Basın açıklamasına göre, kullanıcıların USD, Euro veya İsviçre Frangı cinsinden en az 10.000 $ yatırması gerekiyor. Çevrimiçi bir KYC formunun ve video doğrulamasının tamamlanmasının ardından kullanıcılar, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum'u depolamak, satın almak ve satmak için BBVA kripto cüzdanlarını kullanabilirler.

BBVA İsviçre Müşteri Çözümleri Direktörü Javier Rubio, “New Gen ile geleceği dönüştürmek için büyük potansiyele sahip yeni sektörlerin ilgisini çeken yeni bir yatırımcı türüne ulaşmak istiyoruz” dedi.

BBVA, Yatırım Temaları Kataloglarının yanı sıra Bitcoin ve Ethereum ile Tekliflerini Destekliyor

BBVA'nın New Gen hesabı, kripto para birimlerinin yanı sıra, iklim değişikliği, yıkıcı teknolojiler ve otonom araçlar da dahil olmak üzere 11 farklı temada düzenlenen şirket ve fon kataloglarına erişim sağlayacak.

Bu yılın başlarında, Goldman Sachs, Morgan Stanley, UBS ve diğer finans kurumlarının beğenileri kripto tabanlı türev ve vadeli ürünler sunmaya başladı. Ancak, bu hizmetlerin neredeyse tamamına yalnızca akredite yatırımcılar tarafından erişilebilir.

BBVA İsviçre kesinlikle müşterilerine kripto para birimleri sunan ilk büyük banka değil, ancak akredite olmayan yatırımcıları kabul eden ilk banka.

Sınırlı bölge mevcudiyetine rağmen, perakende yatırımcılara doğrudan kripto yönelimi sunan finansal kurumlar fikrinin büyük etkileri olabilir. Teklifler kuşkusuz sınırlıdır, ancak rekabetçi ücretlerle, birinci sınıf güvenlik bankalarının vaatleri, kullanıcıları yakın gelecekte büyük borsalardan kesinlikle çekebilir.

Finansal kurumların tekliflerini günlük yatırımcılara genişletmesinde önemli bir rol oynayabilecek olan Binance gibi borsaların son zamanlardaki düzenleyici baskılarına dikkat etmek de önemlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ