Morgan Stanley analistleri, Bitcoin'in Fed'in sıkıntılı bankalara nakit enjeksiyonundan en iyi faydalanan kişi olduğuna inanıyor.

Bankacılık Sektörünü Desteklemek İçin ABD Doları Likiditesi, BTC 30.000 Dolara Yaklaşırken Bitcoin Rallisine Yardımcı Oluyor

Morgan Stanley analistleri, Bitcoin'in Fed'in sıkıntılı bankalara nakit enjeksiyonundan en iyi faydalanan kişi olduğuna inanıyor.
Bitcoin, 30.000 $ fiyat hedefini aşma yolunda ve ilgili makroekonomik hareketler büyümeye yardımcı olabilir.

Merkez Bankaları, denetimleri altındaki bankacılık sektörü çökerken boşta duramaz ve hiçbir şey yapamaz. Bu gerçek, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi için bile geçerlidir ve bu merkez bankalarının eylemleri, özellikle Bitcoin (BTC) fiyatı ve dolayısıyla günümüz altcoinlerinin çoğu için bir nimettir.

Coindesk tarafından Morgan Stanley analistlerinden alınan verilere atıfta bulunarak bildirildiği üzere, Bitcoin, Federallerin ülkedeki sıkıntılı bankaları kurtarmak için enjekte ettiği artan nakit likidite beklentilerinin ardından son günlerde yükseldi.

Bu ayın başlarında Wall Street, Silvergate Bank, Signature Bank ve nihayetinde Silicon Valley Bank dahil olmak üzere üç büyük banka arasında yıkıcı bir dalgalanma etkisi gördü. Bu üç finansal kurumun çöküşü, 2008'deki büyük finansal krizden bu yana en büyük bankacılık patlaması olarak kabul edildi.

Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) tarafından düzenlenen bir banka olarak, düzenleyici, Hazine Bakanlığı ve Federal Rezerv ikilisinin desteğiyle, çöken bankaların üzerindeki yükü hafifletmeye yardımcı olmak için Banka Vadeli Finansman Programı (BTFP) adlı bir Federal Acil Durum Fonu başlatıldı. mevduat müşterileri başına bankalar.

Bu hareket, ekonomiyi önce devalüe edilen ve ayrıca Bitcoin gibi riskli varlıkları nispeten daha çekici hale getiren aşırı nakit akışıyla çalkaladı. Tüm bunlarda, Morgan Stanley analistleri, Bitcoin'in genel olarak fayda sağladığına inanıyor.

Sheena Shah liderliğindeki analistler, "Bitcoin ticaret sipariş defteri likiditesi bir yılın en düşük seviyesinde, bu da daha düşük hacimlerin öncekinden daha büyük fiyat hareketlerine yol açabileceği anlamına geliyor" diye yazdı.

Analistlerin bulgularına göre, Binance'in sektördeki hakimiyeti artık borsadaki tacirlerin varlığın günlük fiyatını kontrol etmesi anlamına geliyor. Bunun nedeni, Binance'in dijital para ticaret hacminde yaklaşık %80'lik bir hakimiyete sahip olmasıdır.

Bitcoin Momentumu ve 30.000 Dolara Yükselişi

Satoshi Nakamoto, Bitcoin'i piyasaya sürdüğünden beri, dijital para birimi her zaman çok yankı uyandıran bir fiyat geri dönüşüne sahip olmuştur, öyle ki çoğu gözlemci onun öngörülemez doğası nedeniyle genellikle dehşete düşmüştür.

Marketcap verilerine göre son 7 günlük dönemde 28.803.34 dolara kadar yükseldikten sonra, bu yazının yazıldığı sırada %4,17 düşüşle 26.705,78 dolara geriledi. Bitcoin'in psikolojik olarak önemli olan 30.000 $ seviyesini aşmak için teknik desteğin yanı sıra olumlu temellere sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Faiz oranlarındaki istikrarlı artışın ekonomiyi ve bankaları daha da zor bir duruma sürükleyebileceği ve daha fazla bankanın iflas başvurusunda bulunmasına yol açabileceği konusunda uyarılar yapıldı. Bitcoin, Fed'in enflasyonla mücadele için güvercin bir yaklaşım olarak denemeyi seçtiği her iki seçeneği de kazanır, sonunda orta ve uzun vadede Bitcoin'e fayda sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ