Bitcoin topluluğu üyeleri, geçtiğimiz hafta boyunca bankaların BTC satın aldıklarında hesaplarını dondurduğunu söylemek için Twitter'dan paylaşımlarda bulunuyorlar.

Bankalar Son Zamanlarda Bitcoin (BTC) Yatırımcı Hesaplarını Donduruyor

Bitcoin topluluğu üyeleri, geçtiğimiz hafta boyunca bankaların BTC satın aldıklarında hesaplarını dondurduğunu söylemek için Twitter'dan paylaşımlarda bulunuyorlar.

Şimdi, COVID-19 pandemisinin hala gevşek olduğu bir zaman diliminde, Wall Street güvenli liman fonları bile Bitcoin'in altın ile birlikte güvenli bir liman varlığı olduğuna inanıyor. 'Zengin Baba, Zavallı Baba' kitabının yazarı Robert Kiyosaki de sıkı bir BTC destekçisi oldu ve onu altın ve gümüşün yanına koydu.

Bununla birlikte, bankalar hala Bitcoin'i düşmanları olarak görüyor ve BTC satın alan müşterilerin hesaplarını donduruyor. Bireysel BTC yatırımcıları durumu Twitter'da tartışıyorlar.

“Banka Hesabım Bugün Dondurulmuş”

Twitter kullanıcısı @ HealThyself15, yaklaşık bir hafta önce Bitcoin satın almaya başladıktan sonra bankanın hesabını dondurduğunu belirten bir yayın yayınladı. Ancak, banka ile yaptığı yarım saatlik bir telefon görüşmesi sonucu bu sorunun çözüldüğünü vurguladı.

“Banka hesabım bugün donmuştu çünkü bütün hafta bitcoin alıyorum. Bu yüzden bankamı aradım ve çözmek için biriyle konuşmak için 30 dakika beklemem gerekti. Bana ilk etapta neden Bitcoin satın aldığımı hatırlattı. ”

Kanada bankaları Coinbase BTC alımlarını engelledi

Başka bir Twitter kullanıcısı, yorum dizisinde @HealThyself15'i destekledi ve Kanada'dan benzer bir deneyim paylaştı. Özellikle bankaların Coinbase borsasında alımları engellediğini belirtti.

@Stan_Raz konuyla ilgili olarak attığı tweet’te şöyle bir paylaşım yaptı:

“Kanada'da bankalar para tabanı alımlarını engelliyor ve engellemeyi kaldırmak için arama yapmanız gerekiyor. 3-4 kez aramam gerekti, sonra başkalarını satın almaya ikna ettim ve onlar da aynı sorunu yaşadılar.”

@TomasPhilosophy, Coinbase'e para gönderirken deneyimini paylaştı:

“Bankam beni Coinbase'e her para transfer ettiğimde arar. Aslında onlarla konuştum. "Bu hesap bilgilerini nereden aldın? Bir arkadaş mı? Orada bir hesabın var mı, yoksa?"

 Diğer kullanıcıların önemli bir kısmı bu yorum dizisinde benzer deneyimler paylaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ