Baş Ekonomist: “Bitcoin Monitoringi Geçmeden Hindistan

"...Bitcoin "yetkili organizasyon" izlemesi olmadan Hindistan'da yasal hale gelmeyecek ",deye  baş ekonomist tahmin yürüttü.

SP Sharma'nın Delhi Ticaret ve Sanayi Odası baş ekonomisti, Economical Times gazetesine verdiği röportajda, Bitcoin'in düzenleyici kurumların gözünde gri alan statüsündedir. Uygulama yapılmadığı sürede bunun değişmeyeceğini belirtti.

Şu anda, kripto para Hindistan'da ne yasadışıdır, ne de yasaldır demek daha doğru olur.

“Kripto para birimleri ve ticaret düzeyi kapsamlı ve sağlam bir kurum tarafından denetlenmediği ve izlenmediği sürece, Bitcoin'in Hindistan'da yasal para birimi haline gelme ihtimali düşüktür.”

Yetkililer ve merkez bankası, kayıp olasılığı ile ilgili düzenli olarak uyarılar üretmektedir. Ama ülkenin yeni kripto ekonomisi, kullanımını engelleyen herhangi bir hukuki sorunla yüz yüze gelmemiştir.

Bu yıl Hindistan hükümeti dijital para birimi için düzenleyici bir çerçeve oluşturmayı taahhüt etti, ancak uygulamada belirsizlikler ve diğer eksikliklerle birge henüz beklemektedir.

Birçok gelişmekte olan ekonomide olduğu gibi Hindistan'daki yatırımcılar, Bit India'nın döviz platformu için geçen hafta John McAfee'den destek almayı planladığı ICO "buglarını "kaçırmadı.

Bununla birlikte, Sharma, Bitcoin fiyat değişkenliğinin devam edeceği  modelini  de öngörmektedir.

Ekonomi uzmanı, değişim getirmek için gereken “monitoring” ve bu devlet destekli faaliyetlerin pratikte nasıl yürüyeceği konusunda ayrıntılı bir bilgi vermedi.

Kaynak;
https://cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ