Hong Kong merkezli Babel finansı, mevcut kripto ayı piyasasından zarar görüyor.

Başka Bir Felaket Olmasını Mı Bekliyor? Babel Finans Kripto Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Hong Kong merkezli Babel finansı, mevcut kripto ayı piyasasından zarar görüyor. Finansal patlama yaşayan kripto firmalarının sayısı artmaya devam ediyor.

Hong Kong dışından bir kripto-finansal hizmet sağlayıcısı olan Babel Finance, mevcut ayı piyasasıyla başa çıkmakta zorlanan şirketler listesine katılıyor. Şirket, Cuma günü dijital varlıkların geçici olarak askıya alındığını ve geri alındığını duyurdu.

Babel Neden Para Çekme İşlemlerini Askıya Alıyor?

Şirket, kripto pazarındaki mevcut ayı koşullarından büyük ölçüde etkileniyor. Bu nedenle, yatırımcılarına ödeme yapmakta zorlandı. Babel finans, kripto piyasasındaki kaosla başa çıkmak için mücadele eden kripto kredi firmaları listesine katılıyor.

Birden fazla medya kuruluşuna göre, dijital varlık borç vereni, “yaygın olmayan bir likidite baskısı” yaşadığını iddia etti. Bu nedenle, bu duyuruyu yapmaktan başka seçeneği yoktu. Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştığından beri değerinin yüzde 60'ından fazlasını kaybetti. Yatırımcılar, merkez bankalarının daha sıkı para politikalarını takiben riskli varlıklarını Bitcoin dahil satmaya devam ediyor.

Başka Bir Kripto Şirketi Çöküşün Eşiğinde Mi?

Babel finanstan resmi bir açıklama şöyle: Olağandışı likidite baskılarımız var. Güçlü piyasa oynaklığı, biz de dahil olmak üzere tüm kurumsal kripto piyasası oyuncularını etkileyen risk oluşumlarına katkıda bulundu.

Görünüşe göre kripto firmalarının çöküşünün devamı yakında bitmeyecek. Her gün bir veya daha fazla kripto şirketinin çöktüğü veya çöküşün eşiğinde olduğu haberleri geliyor. Three Arrows Capital'in son iflas sorunları yatırımcıların zihninde hala taze.

Three Arrows Capital'in belirsizliğinin ardından, yan kuruluşlarından biri Finblox, platformundaki aylık para çekme işlemlerinin artık 1.500 $ ile sınırlı olduğunu açıkladı. Ayrıca artık teşvik dağıtımı yapmadığını da duyurdu.

Babel Finans, Likidite Sorunlarına Hızlı Bir Çözüm Bulabilecek Mi?

Babel Finance'in sorunları, birçok kripto kredi firmasının mevcut kripto ayı piyasasının sıcaklığını hissettiğini açıkça ortaya koyuyor. Ancak kripto kredi şirketi, bir çözüm bulmak ve müşterilerini korumak için tüm ilgili taraflarla görüştüğünü açıkladı. Geçen ay, Babel, şirketin 2 milyar dolarlık değerlemelerine dayanarak B Serisi finansmanda 80 milyon dolar topladı.

Şirketin ödenmemiş kredilerinin Şubat ve Aralık 2021 arasında 1 milyar dolar arttığını belirtmek önemlidir. Babel'in her türev alım satım işlemi 800 milyon dolardan fazladır. Şirket faaliyete geçtiğinden beri 20 milyar doların üzerinde opsiyon sözleşmesi ticareti yaptı.

Babel Finance, son zamanlarda para çekme işlemlerini durduran tek kripto şirketi değil. Haftanın başlarında, Celsius dijital varlık çekme ve takas ve transfer ürünlerinin askıya alındığını duyurdu. Celsius'un duyurusu, kripto kredi platformlarının karşı karşıya olduğu artan kredi sorunlarını ortaya çıkardı.

Bu Celsius duyurusunu takiben, token fiyatı 24 saat içinde yüzde 50 düştü. Ayrıca, önde gelen kripto borsası Binance, ağ tıkanıklığını gerekçe göstererek Bitcoin çekimlerini askıya aldı. Terra ağının çökmesi ve Bitcoin fiyatındaki devam eden düşüş, yukarıdaki kripto şirketlerinin hiçbirinin bu kadar iyileşemeyeceğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ