Birkaç yıl boyunca düşük profilli kaldıktan sonra, MetaMask'ın kurucu mimarı ve Ethereum'un geliştiricisi olan kripto para birimi mucidi Joel Dietz, birlikte çalışabilir bir metaverse inşa etmek için yeni bir firma kurdu.

Birkaç yıl boyunca düşük profilli kaldıktan sonra, MetaMask'ın kurucu mimarı ve Ethereum'un geliştiricisi olan kripto para birimi mucidi Joel Dietz, birlikte çalışabilir bir metaverse inşa etmek için yeni bir firma kurdu.

Kendini birden fazla meta verinin entegrasyonuna ve birlikte çalışabilirliğine adamış bir şirket olan Metametaverse, bu çaba için şimdiden 2 milyon dolar topladı.

Yatırım turu, Ghaf Capital, Decasonic ve Metaverse Group'un katılımıyla DAO Maker tarafından destekleniyor.

Dietz'in Metametaverse'i doğal olarak zincirler arasıdır ve metaverse'leri düzenlemek ve sürdürmek, içlerinde oyunlar ve simülasyonlar yürütmek ve paralel evrenleri çizmek için bir programlama dili içerir.

Metametaverse Sanal Dünyaları Bütünleştirir

Dietz, Ready Player One ve Snow gibi romanlarda tasvir edildiği gibi, birbirine bağlı sanal dünyalar alanı olan meta veri deposunu entegre etmek amacıyla Ethereum veya Bitcoin'e benzer, ancak bir meta veri protokolüne daha çok benzeyen bir Katman 1 blok zinciri protokolü oluşturmayı amaçlıyor. 

Dietz, orijinal geliştirme ekibinin bir üyesi olarak ConsenSys'e ait Ethereum cüzdanı üzerindeki çalışmasının ardından sahadan ayrıldığı yıllar süren bir ara olan "kripto emekliliği" olarak adlandırdığı durumdan ortaya çıktı.

Dijital deneyimler ve token ekonomileri ile ilgili olarak Metaverse kavramı nispeten yenidir ve yalnızca son zamanlarda yüzlerce işletme sanal alem için kendi yinelemelerini geliştirmeye başlamıştır.

İster bir iş ortamı ister bir oyun dünyası olsun, bu metaverselerin her birinin bir teknoloji uygulaması olarak bir yeri vardır. Dietz, alanın yeni hedefleri ve kendisine Web3 gelişiminin ilk günlerini hatırlatan bir metaverse konseptiyle baştan çıktı.

Hafta sonu grafiğinde kripto toplam piyasa değeri 1.830 trilyon dolar 

3D Şeyler İçin Bir 'Koordinat Sistemi'

Metametaverse'in şu anda üzerinde çalışan 25 üyesi var ve kapsamı, diğer blok zincirlerinde barındırılsalar bile metaverler oluşturmak ve onlarla iletişim kurmak için bir dil içeriyor ve bu da onu "blockchain agnostik" yapıyor.

Dietz bu çalışmayı Venturebeat ile yaptığı bir röportajda şöyle tanımladı:

“İnternetin adresleme sistemi olarak hizmet veren internetin Alan Adı Sistemini (DNS) yeniden tasarlamak. Ancak bu, 3B uzayda var olan karmaşık üç boyutlu şeyler için bir koordinat sistemi olacaktır.”

Metaverse Boyutunda Kriptoyu Geride Bıraktı

Dietz, metaverse paradigmasının gelecek yıllarda boyut ve alaka düzeyi açısından büyümeye devam edeceğine ve sonunda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini aşacağına inanıyor.

Grayscale gibi bazı firmalar, metaverse'nin trilyon dolarlık yıllık bir ekonomik fırsatı temsil edeceğini öngörerek hemfikir görünüyor.

"30 yıl içinde, metaverse her şehirdeki her binayı tasarlayacak ve satacak. Üst düzey varlıkların desteklenmesini ve net iş kullanım durumlarının desteklenmesini sağlayacak protokolü geliştiriyoruz” diyen Dietz, öngörülen bu gelecekte yeni çabasının rolüne atıfta bulundu.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ