Başkan Biden yönetimi, kripto para madenciliğinden kaynaklanan enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak için öneriler geliştiriyor.

Başkan Biden

Başkan Biden yönetimi, kripto para madenciliğinden kaynaklanan enerji tüketimini ve emisyonları azaltmak için öneriler geliştiriyor. Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), kripto para madenciliği ve çevre üzerindeki etkisi hakkında bir rapor yayınlamayı planlıyor.

Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi'nde enerji baş yardımcı direktörü Costa Samaras, Beyaz Saray'ın enerji tüketimini ve madencilik kripto para birimlerinden kaynaklanan negatif emisyonları azaltacak düzenlemeler geliştirme sürecinde olduğunu söyledi. Costa Samaras şunları söyledi; Bunun anlamlı bir şekilde finansal sistemimizin bir parçası olacaksa, sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve toplam emisyonları en aza indirmesi önemlidir. Dijital varlıkları düşündüğümüzde, bunun bir iklim ve enerji sohbeti olması gerekiyor.

Sağlanan bilgilere göre ekip, madencilerin yoğun saatlerde fişten çekmeleri için teşvikler de araştırıyor. Madencilerin elektrik fiyatlarının düşük olduğu yerlerde kurulduğunu ve uygun endüstriyel oranları güvence altına aldıklarını gördük. Öğleden sonra en yüksek madencilik tarifesinin madencilik operasyonlarını yavaşlattığına dair kanıtları görmek istiyorum.

Samaras ayrıca gürültü, yerel kirlilik ve bazı nüfuslu bölgelerdeki eski fosil yakıtlı enerji santrallerinin yeniden etkinleştirilmesiyle ilgili raporların çalışmasından da bahsetti. “Bunlar önemsiz yükler değil” diye ekledi.

Başkan Biden'ın kararnamesi, OSTP'yi diğer departmanlarla birleşmeye ve blok zincir teknolojilerinin çevreyi nasıl etkileyebileceğini göz önünde bulundurarak altı ay içinde bir rapor hazırlamaya zorladı.

OSTP, halkı 9 Mayıs'a kadar yorum göndermeye davet etti ve Greenpeace ve Çevre Çalışma Grubu da dahil olmak üzere bir grup çevre kuruluşu, potansiyel olumsuz “dijital para biriminin etkisi” konusunda bir uyarı mektubu imzaladı ve etkilerini azaltmak için bir dizi önlem önerdi.

İçinde, Bitcoin ağı tarafından elektrik kullanımının diğer sektörlerden daha hızlı büyüdüğünü ve iklim kirliliğine katkıda bulunduğunu ve yerel topluluklara zarar verdiğini iddia ediyorlar.

Ayrıca, Çevre Koruma Ajansı'nı, iş kanıtı kullanan madencilere verilen hava ve su kullanımına ilişkin izinlerin denetimini sıkılaştırmaya ve Bütçe Departmanına, "belirli bir eşiğin üzerinde çalışma kanıtı ile kripto para madenciliği operasyonlarının bir kaydını oluşturmaya çağırıyorlar. ”

Birkaç hafta önce, Temsilciler Meclisi'ndeki Demokratlar, EPA'ya ajansı çalışma kanıtı ile madenciliğin olası olumsuz sonuçlarını araştırmaya çağıran bir mektup gönderdi. 50'den fazla Bitcoin madenciliği destekçisinden oluşan bir grup, EPA'ya bazı milletvekillerinin taleplerine meydan okudu.

Örneğin, Bitcoin madenciliğinin tek başına karbon emisyonuna yol açmadığını ve madencilerin EPA düzenlemelerine uymaları halinde benzer şekilde elektrik kaynaklarını kullanan diğer işletmelerden ayrılmamaları gerektiğini savundular.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ