El Salvador, ülkenin varlıktan elde ettiği karları kullanarak okullar inşa etmeyi içeren bir sonraki Bitcoin ile ilgili projesine başlıyor.

El Salvador, ülkenin varlıktan elde ettiği karları kullanarak okullar inşa etmeyi içeren bir sonraki Bitcoin ile ilgili projesine başlıyor.

El Salvador hükümeti, ülkenin kripto para biriminden elde ettiği kârları kullanarak okullar inşa etmeyi içeren Bitcoin ile ilgili bir sonraki projesine başlıyor. Devlet Başkanı Nayib Bukele'ye göre, devletin Bitcoin Trust hesabından elde edilen karlar veya “fazla” 20 okulun inşasına aktarılacak. Bu yılın başlarında El Salvador, Bitcoin'e isteğe bağlı bir yasal ihale olarak izin veren ilk ve tek ülke olmuştu.

Hükümet, Önceki BTC Alımlarından Elde Edilen Karların İnsanlara Fayda Sağlamaya Gideceğini Söylüyor

2 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Basın Sekreteri Tweet attı: “Bu proje başlatıldığında, FIDEBITCOIN'de Devlet BTC Trust hesabı şimdi yaptığımız kadar para kazanmamıştık. Bu yüzden ilk 20 Bitcoin Okulunu yapmaya karar verdik.” Yerel raporlara göre, 20 yeni okulun inşası, yerel halk için kripto para eğitiminin genişletilmesini destekleyecek ve “Yeni Okulum” programı için planlanan 400 okulun parçası olacak. Bukele'nin sözcüsü ayrıca, önceki BTC alımlarından elde edilen karların insanlara fayda sağlamaya gideceğini ve yeni proje için Salvador vergilerine dokunulmayacağını da açıkladı.

El Salvador'un Tartışmalı Bitcoin Yasası Resmi Olarak 7 Eylül'de Yürürlüğe Girdi

Bu yılın başlarında Başkan, hükümetin başkent San Salvador'da yeni bir Veteriner Hastanesi inşa etmek için Bitcoin Trust'tan 4 milyon dolar harcayacağını duyurdu. El Salvador'un tartışmalı Bitcoin Yasası 7 Eylül'de resmen yürürlüğe girdi, ancak teknik aksaklıklar, yasal ihale statüsünün devlet Chivo cüzdanıyla açılış gününü gölgeledi. Geçen ay bildirildiği üzere El Salvador, toplam zulasını 1.120 BTC'ye getiren 420 BTC daha satın aldı. Şu anki 63 bin dolarlık fiyatlarla, bu yaklaşık 70,5 milyon dolar değerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ