El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin'in çok beklenen 100.000 $ fiyat hedefine ulaşacağını destekleyen bazı cesur 2022 Bitcoin tahminleri yaptı.

El Salvador Başkanı Bukele, Bitcoin'in çok beklenen 100.000 $ fiyat hedefine ulaşacağını destekleyen bazı cesur 2022 Bitcoin tahminleri yaptı. Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul ettiğinden beri, Bukele hükümeti Bitcoin düşüşlerini satın almaya hevesli ve şu anda hazinelerinde 1.300'den fazla BTC bulunuyor.

Yeni bir yıl ve Bitcoin yıl sonunda birçoklarını hayal kırıklığına uğratsa da, kripto topluluğunda yeni yılda bir iyimserlik havası var. Bitcoin'in kazanma yollarına geri dönmesini bekleyenlerden biri de El Salvador Başkanı Nayib Bukele. 2021'deki eylemleri ve yorumları kripto piyasasında etkili olan başkan, bu yıl Bitcoin'den ne beklediğine dair çeşitli tahminlerde bulundu. En hoş tahminlerden biri, dijital varlığın çok beklenen 100.000 $ 'a ulaşacağıdır. Bu hedef, hayal kırıklığı yaratan bir 4. Çeyreğin ardından 2021'de topluluğu atlattı.

Bir Tweet'te Başkan Bukele, 2022 Bitcoin tahminlerinden birkaçını paylaştı. Bir başka memnuniyet verici tahmin, iki ülkenin daha Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul edeceği yönünde. El Salvador bu konuda ilk oldu ve kripto topluluğunda geniş çapta memnuniyetle karşılanırken, ülke uluslararası toplumdan siyasi baskı altına girdi.

 İspanya, El Salvador'un Benimsenmesini Eleştirirken, IMF Milletleri Kriptonun Yasal İhale Olarak Kullanılmasına Karşı Uyarıyor

Bu özel tahmin, geçen yıl 2022'nin sonunda Bitcoin'i yasal ihale olarak benimseyen en az beş ülke olacağını söyleyen kripto borsası Bitmex CEO'su Alex Hoeptner de dahil olmak üzere diğer önde gelen kişiler tarafından paylaşıldı.

Ülkesini doğrudan etkileyen iki tahmin daha var. İlk olarak, başkan El Salvador'un Bitcoin şehrinin inşaatının başlayacağını onayladı. Devlet, bu şehirle dünyada dijital eğitim, sürdürülebilir enerji rezervleri ve yeşil madencilik gelişimine öncülük etmeyi hedefliyor.

İkincisi, ülkenin Volcano tahvillerinin aşırı talep edilecek olmasıdır. El Salvador, %6,5 ödemek için 1 milyar ABD doları cinsinden 10 yıllık tahvil ihraç etmeyi planlıyor. Fonların yarısı altyapı ve jeotermal enerji ile desteklenen Bitcoin madenciliği için kullanılacak. Stash, hükümetin Bitcoin'lerini satmaya ve yatırımcılara ek bir temettü ödemeye başlayacağı beş yıllık bir kilitlenme süresine tabi olacak.

Bitcoin (BTC), El Salvador Yanardağ Tahvillerinin Arkasından 1 Milyon Dolara 5 Yıllık Bir Yolda Mı?

Başkan Bukele ayrıca, beklenen bir konuşmacı olduğu Bitcoin 2022 konferansında 'dev' bir sürpriz sözü verdi. Ayrıca sahnede Microstrategy CEO'su Michael Saylor, Adam Back ve eski başkan adayı Andrew Yang olması bekleniyor.

Başkan, ülkenin Bitcoin'e yaptığı yatırım konusunda neşeli olsa da, bazı endişeler var. Geçen yılın sonlarında Salvadorlular, Bitcoin'in devlet kontrolündeki Chivo cüzdanlarından kaybolduğunu iddia etti.

Basın zamanında, Bitcoin 50 bin doların üzerine çıkmak için mücadele etmeye devam ederken 46 bin dolar karşılığında değişiyor. Bukele'nin tahmini doğruysa, bu dijital varlığın mevcut konumunu iki katından fazla tutacağı anlamına gelir. Analistler ve kripto etkileyicileri, yeni yılda daha fazla kurumsal yatırım ve sürekli artan enflasyona karşı koruma sağlayan varlıklara artan ilgi beklerken, çoğu kişi Bitcoin'in yukarı yönlü bir yörüngede devam etmesini bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ