Palau, kısa süre önce onları ziyaret eden Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere blockchain endüstrisindeki önemli isimlerden takdir aldı.

Başkan, Şimdiye Kadarki İlk Ulusal Stablecoin

Palau, kısa süre önce onları ziyaret eden Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere blockchain endüstrisindeki önemli isimlerden takdir aldı.
Palau başkanı Surangel Whipps Jr., ülkenin dijitalleşmesi ve blok zincirin gelecekte benimsenmesiyle ilgili ayrıntıları açıkladı.

Kriptoların ve blockchain teknolojisinin başarısı, son birkaç yılda Merkez Bankası Dijital Para Biriminin (CBDC) keşfine rehberlik etti. Küresel GSYİH'nın yüzde 95'ini temsil eden 114 ülkenin şu anda CBDC'yi araştırdığı bildiriliyor. Bunun dışında 11 ülke tamamen dijital bir para birimi başlattı.

Listeye en son katılan Palau oldu. Palau başkanı Surangel Whipps Jr., Bloomberg'den Joanna Ossinger ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, ülkenin dijitalleşmesi ve gelecekte blockchain'in benimsenmesiyle ilgili ayrıntıları açıkladı. Whipps Jr. sunumunda, ülkenin bir CBDC başlatmak istediğini ve bu çığır açan girişimde Ripple Labs ile işbirliği yapacağını belirtti.

Bu, Palau için yeni bir dünya ama biz de bunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. Sahip olduğumuz avantajlardan biri, küçüğüz ve umarım hükümetimizi harekete geçirebilir ve bu hızla değişen ortamda yapılması gereken değişikliklere daha uyumlu olabiliriz.

Ülke, kısa süre önce onları ziyaret eden Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere blockchain endüstrisindeki önemli isimler tarafından tanındı. Whipps Jr. ve CZ'nin dijital program üzerinde nasıl iş birliği yapabileceklerini ve ayrıca dijital ödemeler oluşturmak için Binance Pay'i nasıl kullanabileceklerini tartıştıkları bildirildi.

2023 İçin Ripple Labs Tahmini

Ripple Labs, geçen ay yaptığı bir çalışmada, daha fazla kurum ve yatırımcı onları benimsemeye çalıştıkça, stablecoin'lerin 2023'te büyük bir benimsenme kazanacağını tahmin etti. Zincirler arası yetenekleriyle işler daha ilginç olabilir.

Whipps Jr., küçük boyutlarının dijital varlıkları finans sektörüne entegre etmeyi kolaylaştırabileceğine inanıyor. Palau, 18.059 nüfuslu 340 adadan oluşuyor.

Küçük boyutumuz, yönetimimizi harekete geçirmemizi ve hızla değişen bu ortamda ihtiyaç duyulan reformlara cevap vermemizi kolaylaştırması nedeniyle avantajlarımızdan biridir.

Palau başkanı ayrıca, geliştirici topluluğuna bir R&S ID ekosistemi açma olasılığını tartışmak için Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile yakın zamanda yapılan bir sanal toplantıyı da açıkladı. Whipps Jr. ayrıca, CBDC çabasının özel veya merkezi olmayan kripto ekosistemiyle simbiyotik olduğunu ve hatta birbiriyle rekabet edebileceğini anlıyor.

Cumhurbaşkanı ayrıca, ülkede yerleşik bir Merkez Bankası olmadığını, ancak resmi para birimi olarak ABD dolarını kullandıklarını belirtti. Ripple ile iş birliği, kendi CBDC'sine bir adım daha ilerlemek için USD destekli bir stablecoin'e sahip olma hedefini gerçekleştirmektir.

Bir hatırlatma olarak, Binance ile yapılan iş birliği sayesinde Palau, Ocak ayında dijital sakinlere kimlik kartlarının BNB Zincirinde misli olmayan tokenler (NFT'ler) şeklinde verilmesini öngören Root Name System (RNS) Digital Residency programını tanıtmıştı. .

Stablecoin, daha düşük maliyet, gerçek zamanlı, güvenli ve daha rekabetçi ödemeler dahil olmak üzere çeşitli avantajlar için büyük ölçüde kabul edilir. Düzenleyiciler ayrıca genel olarak stablecoin'ler ve kripto paralarla ilişkili olası riskleri kontrol etmek için yasal ve ekonomik bir çerçeve oluşturmaya çalıştılar.

Ripple (XRP) şu anda 0,36 dolardan işlem görüyor ve kısa vadede 5 dolara ulaşma şansı çok düşük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ