ABD Başkanı Donald Trump’ın ulusal olağanüstü hal ilanını takiben, borsa 2008'den bu yana en büyük tek günlük rallisini yayınlayarak güçlü bir şekilde toparlandı.

Başkan Trump Olağanüstü Hali Açıkladı - Bitcoin

ABD Başkanı Donald Trump’ın ulusal olağanüstü hal ilanını takiben, borsa 2008'den bu yana en büyük tek günlük rallisini yayınlayarak güçlü bir şekilde toparlandı.

Hisse senetleri ve bitcoin toplandı çünkü ulusal olağanüstü hal, hükümetin ABD'deki salgın kötüleştikçe koronavirüs pandemisiyle mücadele için daha fazla fon ve kaynak açıyor. Yatırımcılar bitcoin için daha fazla düşüş eğilimi olduğuna inanıyor.

Sadece 48 saat önce, bitcoin fiyatı BitMEX de dahil olmak üzere en büyük kripto para birimi borsalarında 8.000 doların üzerinde seyrediyordu. İki günlük bir süre içinde, bitcoin fiyatı 8.000 $ 'dan 3.600 $' a düştü ve o zamandan beri 5.500 $ 'a yükseldi.

Bitcoin fiyatı bir gecede 5.500 dolara ulaşıyor

Kurumsal satışların tarihi seviyeleri hafta boyunca kaydedildi. Analistler tarafından sert bir tepki bekleniyordu ve hükümetin, koronavirüs pandemi liderliğindeki pazar hissine daha güçlü bir tepki verilmesi gerektiğinin kabulü zaten ortada.

Potansiyel değişkenler mevcut

ABD, Çin ve Güney Kore gibi virüsün zirvesinden geçen diğer ülkelere kıyasla hala koronavirüs salgınının ilk aşamalarında.

Northeastern Üniversitesi gibi prestijli kurumlardan yapılan araştırmalar, Massachusetts benzeri birçok eyaletin İtalya büyüklüğünde yerel bir salgın görme riski altında olduğunu buldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ