İspanya merkezli özel bir banka olan BBVA, Latam kullanıcılarının kripto destekli çözümleriyle çok ilgilendiğini belirten bir makale yayınladı.

BBVA

BBVA'ya Göre Kolombiyalılar Kripto Hizmetlerinin Başını Çekiyor

Kripto para çözümleri ve bunlarla ilişkili hizmetler, ekonomilerinin özellikleri nedeniyle Latam kullanıcıları tarafından giderek daha fazla benimseniyor. Dünya çapında hizmet sunan bir İspanyol bankası olan BBVA'ya göre Latam kullanıcıları, şirketin kripto çözümlerinden etkilenen müşterilerin büyük bir bölümünü oluşturuyor. BBVA, bir makalede, müşterilerin doğrudan banka hesaplarından kripto para birimlerine yatırım yapmalarına olanak tanıyan Yeni Nesil hesaplarının kullanıcılarının yaklaşık %20'sinin Kolombiyalı olduğunu ortaya koydu .

Bu, bu ülkenin vatandaşlarının bu para birimlerini dijital bir cüzdandan diğer fiat para birimleriyle değiştirme olasılığı ile ilişkili bitcoin ve ethereum ticareti sunan bu tür hesaplara özellikle ilgi duyduğu anlamına geliyor. BBVA'nın sunduğu verilere göre hesap web sayfasını ziyaret eden Kolombiyalıların %37'si hizmetlerle ilgileniyor.

Hizmetler, ülkede mevcut olan net kripto para birimi yasal çerçevesi nedeniyle İsviçre merkezlidir. Haziran ayında The Banker'a sunulan bir röportajda, BBVA İsviçre CEO'su Alfonso Gomez, şirketin ülkeden kripto hizmetleri sunmasına neden olan şeye değindi. O şöyle dedi:

İsviçre proaktif. Örneğin Finma her zaman yardım etmeye isteklidir. Ve düzenleyiciler, BBVA gibi geleneksel bankalar kendilerine yaklaşıp bu tür bir teknolojiyi düşündüğümüzü söylediklerinde oldukça rahatlar.

Kolombiya'da Kripto Tutuluyor

Kolombiyalı kullanıcıların kripto para tabanlı çözümlere olan ilgisi istikrarlı bir şekilde artıyor ve platformlarını Kolombiyalılara taşıyan birkaç borsanın ilgisini çekiyor. Her ikisi de Latam merkezli kripto ticaret şirketleri olan Bitso ve Ripio, bu yıl ulusta hizmetlerini sunmak için genişledi.

Ülkenin hükümeti ayrıca, kripto para varlıklarını ve borsalarını düzenlemeye başlamak için harekete geçti ve ülkenin Mali Denetimi, sanal varlık servis sağlayıcılarının (VASP'ler) bankalarla olan ilişkisini yönetmek için kurallar oluşturmayı teklif etti.

Aynı şekilde, Haziran ayında Kolombiya kongresi, ilk tartışmasında kripto para borsalarının eylemlerini düzenlemeye yönelik bir yasa tasarısını onayladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ