Singapurlu bir teknoloji merkezli şirket olan BCB Blockchain, üç yüz bin dolar tutarındaki bir yatırım yoluyla ülkedeki girişimleri desteklemek için Filipinler'deki hükümet ile bir Memorandum Ortaklık Anlaşması (MOA) imzaladı.

BCB Blockchain

Singapurlu bir teknoloji merkezli şirket olan BCB Blockchain, 300.000 USD tutarındaki bir yatırım yoluyla ülkedeki girişimleri desteklemek için Filipinler'deki hükümet ile bir Memorandum Ortaklık Anlaşması (MOA) imzaladı . Bu MOA'nın amacı, Filipinler'de başlangıç hızlandırıcıları oluşturmak ve ülkedeki teknoloji sektörünün gelişmesine yardımcı olmaktır. Anlaşma, BCB'nin yaptığı yatırımın Filipinler Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (DOST) tarafından düzenleneceğini belirtir. BCB Blockchain'in bu ortak projeye katılımının arkasındaki ana fikir, bazıları blokzinciri teknolojisi protokolü ile Filipinler'de akıllı şehir konseptleri ve planları geliştiren bir takım projeler yürütmektir. İlk yatırım yaklaşık on beş milyon Filipinli Peso'ya değer ve birkaç proje arasında bölünecek.

Resmi açıklamalara göre, BCB, teknolojinin gelişimini erken bir aşamadan itibaren desteklemek için ülkedeki birkaç yüksek öğretim kurumuyla ortak olacak.  Anlaşmanın imzalanması sırasında, DOST’daki Filipin Sanayi, Enerji ve Gelişen Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Konseyi’nden Dr. Enrico C. Paringit, bu projenin ülkesini teknolojik bir inovasyon merkezi haline getirme yolunda önemli bir adım olduğunu açıkladı. Ona göre, BCB Blockchain ile olan ortaklık, Filipinler'i akıllı şehir gelişmeleri ve blockchain uygulamasının önüne koyacaktır. Umarım, bu tür girişimler daha sık gerçekleşmeye başlayacaktır, çünkü hükümetler blockchain teknolojisinin faydasını görmeye başladı.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ