Bitconnect (BCC) bildiğiniz gibi yüksek gelir vaadlerinde bulunan bir coin olarak herkesin en azından web sayfasını ziyaret etmiş olduğu bir coindi. Teksas ve Kuzey Koralina eyaletlerindeki bazı regülasyonlar nedeniyle bugün itibariyle Bitconnect faaliyetlerine son vermiş bulunuyor. Bitconnect Coin kripto para birimi bugün sabah saatlerinde ard arda gelen satışlarla birlikte değerinden %87lik bir kayıp yaşadı. Çok uzun bir zaman olmayan 29 Aralık 2017 tarihinde BCC değeri 437$ 'dan işlem görmekteydi ve şuan ki değeri ozamana kıyasla %93 daha düşük. BCC kripto para dünyasına veda ederken, değeri 16$ seviylerinde işlem görüyor.

Ponzi Şeması

Tech Crunch tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto para birimi topluluğunun önde gelen liderlerinden ve Ethereum'un CEOsu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere Bitconnect'i "Ponzi Şeması" olarak tanımlamıştı. Bu tür suçlamaların sebebi ise her yatırımcının günlük verdiği kâr oranlarındaki tutarsızlık ve yeni üye referansında vaad edilen ekstra gelirlerdi. Risksiz yüksek getiri sözü genellikle bir ponzi şeması sistemlerine özgü bir şeydir. Eğer gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir sistem ile karşı karşıya iseniz büyük ihtimal ponzi şeması olabilir.

Bitconnect Coin'in web sitesinde para birimi şu şekilde tanımlanmaktadır:

"BitConnect Coin'i ilk satın aldığınız andan itibaren yılda %120 dönüş ile faiz getiren bir varlık haline geliyor. Bu kadar basit. "

Tabi ki olay bununla da bitmemiş ayrıca "bitconnecX" adı altında birde ICO yapılmış.

Buradan ICO hakkında bilgi alabilirsiniz. Kendi sistemlerine son vermelerinin ardından (neredeyse) ICO ya devam edeceklerini de belirttiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ