Bu yazımızda sizlere Beam (BEAM) nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Beam (BEAM) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi BEAM Token

Bu yazımızda sizlere Beam (BEAM) nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Beam (BEAM) Nedir?

Beam, gizli Merkezi Olmayan Finans (DeFi) dünyasını keşfetmeyi amaçlayan hem MimbleWimble hem de LelantusMW protokollerine dayanan ölçeklenebilir, özel bir kripto para birimidir. Proje, özel token satışları yoluyla  5,2 milyon dolar topladı.

Beam blok zinciri, ağ fikir birliğine ulaşmak için Proof-of-Work (POW) kullanır. MimbleWimble protokolünü kullanan Beam, gizliliği ve değiştirilebilirliği artırırken, blok zincirindeki şişkinliği azaltır ve ölçeklenebilirliği artırır. Adresler blok zincirinde saklanmaz ve işlemler varsayılan olarak özeldir. Ağın gizliliğini en üst düzeye çıkarmak için Beam, 64 kilobayta kadar bir anonimlik seti sunan LelantusMW'yi kullanır.

BEAM, sınırlı arzı olan, dört yılda bir yarıya düşen ve 133 yıl sonra emisyonu tamamen durduran deflasyonist bir kripto para olacak şekilde tasarlanmıştır.

BEAM tokenının şu anda iki tür yararlılık vardır: tam anonimlik ile değişim aracı ve gizli değer deposu.

BEAM Coin Nedir?

Beam, gizli DeFi'yi keşfetmeyi amaçlayan bir gizlilik odaklı kripto paradır. İşlemlerin değerlerini ve meta verilerini gizleyen Mimblewimble protokolünü kullanır ve blok zincirindeki şişkinliği azaltır ve ölçeklenebilirliği artırır. LelantusMW'nin en son uygulamasıyla, tüm cephelerde mahremiyet ve anonimlik getirmeyi amaçlamaktadır.Beam'in misyonu, kullanıcıların paraları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlamaktır. Ekip, gizli, merkezi olmayan ve kullanılabilir değer deposu ve değişim ortamı sağlamak için yeni bir blok zinciri ve onu daha da geliştirmek ve desteklemek için güçlü bir kendi kendini yöneten topluluk inşa ediyor.

MimbleWimble ve UTXO modeli

Beam, ölçeklenebilirlikten ödün vermeden blockchain işlemlerinin tam gizliliğine izin veren bir protokol olan MimbleWimble'ı temel alır. Bitcoin'e benzer şekilde MimbleWimble blok zinciri Unspent Transaction Ourput ("UTXO") modeline dayanmaktadır. Ancak MimbleWimble'da adres yoktur ve UTXO değerleri "kör edici faktörler" tarafından şifrelenir. Kör edici faktörler, yalnızca UTXO sahibi tarafından bilinen özel anahtarlardır. Bir gözlemcinin bir Beam UTXO'nun sahipliği veya değeri hakkında herhangi bir bilgi çıkarması mümkün değildir. Her kullanıcı UTXO'larının anahtarlarını tutar.

Bir işlem oluşturmak için, gönderen ve alıcı cüzdanlarının önce iletişim kurması gerekir. İletişim kurulduktan sonra, gönderici işlem girdilerini sağlar ve hem gönderen hem de alıcı, değerlerin negatif olmadığını doğrulayan fiyat aralığı provaları ile ilgili çıktılarını oluşturur. Her iki taraf da işlemi imzalar ve ardından nodelara gönderilir.

BEAM tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ