Belçika'nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), yakın tarihli bir rapora göre, hükümeti dijital para birimleri için düzenlemeler yapmaya zorluyor.

Belçika FSMA, Hileli Faaliyetlerde Artışa Bağlı Olarak Kripto Düzenlemeleri İçin Çağrıda Bulundu

Belçika'nın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA), yakın tarihli bir rapora göre, hükümeti dijital para birimleri için düzenlemeler yapmaya zorluyor.

10 Şubat tarihli bir Senato oturumunda FSMA başkanı Jean-Paul Servais, milletvekillerini kripto para birimlerinin ve ilgili tüm finansal ürünlerin satışı, satın alınması ve kullanımı için yasal bir çerçeve oluşturmaya çağırdı.

Başkan, Belçika makamlarının önemli bir hızla büyüyen kripto para birimi endüstrisine hitap etmesinin tam zamanı olduğunu söyledi. Ayrıca Tayland, Rusya, Çin, Arjantin, Ekvador, Bolivya ve Cezayir gibi kripto para birimlerini düzenleyen veya yasaklayan ve duruşunu destekleyen ülkelerden bahsetti.

Piyasanın binlerce dijital para ile dolu olduğunu belirterek, toplam değerin 320 milyar dolardan fazla olduğunu ve kripto para birimlerinin düzenlenmezse hileli faaliyetlerin artabileceğini ima etti.

“İzlenebilir olmamaları nedeniyle, bitcoinler ve siber suç bağlamında çok popüler olan diğer sanal para birimleri: karanlık ağda dahil her yerde bulunurlar, çünkü iz bırakmadan siber suç işleyebilirler.”

Belçika'daki artan Bitcoin otomatları ve ATM'lerinden bahseden başkan, ekonomistlerin ve hatta Nobel ödüllü kişilerin kripto ekonomisinin yükselişiyle ilgili uyarılarını gösterdi.

 Sonuç olarak, karar tüketicileri korumak ve aynı zamanda bu kripto para biriminin cezai hedefler için kullanımını durdurmak için kripto para ve ilgili finansal ürünler etrafında yasal bir çerçeveye ihtiyaç olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ