Warren Buffett'ın sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin'in başarısından nefret ettiğini söylüyor

Belli ki Treni Kaçırmış: Warren Buffett, Bitcoin

Warren Buffett'ın sağ kolu Charlie Munger, Bitcoin'in başarısından nefret ettiğini söylüyor

Bitcoin'in meteorik yükselişi, kripto para biriminin eski eleştirmenlerinin çoğunu kazandı. Berkshire Hathaway CEO'su Warren Buffett ve sağ kolu Charlie Munger söz konusu olduğunda, durum kesinlikle böyle değil.

Munger, 1 Mayıs'ta Berkshire'ın yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin'in başarısından nefret ettiğini söyledi: "Tüm gelişimin" iğrenç olduğunu ve medeniyetin çıkarlarına ters düştüğünü ekledi:

Tabii ki, Bitcoin'in başarısından nefret ediyorum. Alçakgönüllülükle söylemeliyim ki, tüm lanet olası gelişmenin iğrenç ve medeniyetin çıkarlarına aykırı olduğunu düşünüyorum ve eleştiriyi başkalarına bırakacağım.

 "Omaha Kahini" Bitcoin ile ilgili bir sorudan kaçarken, Munger’in sert ifadesine katıldı:

Ben bu konuda iyiyim.

Buffett, Mayıs 2018'de Bitcoin'i “fare zehri kareli” olarak adlandırmıştı.

Nefret Mantıksız

Ekonomist ve kripto para birimi analisti Alex Krüger, para yönetimi söz konusu olduğunda nefretin mantıksız olduğunu tweet atmasıyla, yorumlar kaçınılmaz olarak kripto para birimi topluluğundan güçlü bir tepki çekti:

Munger'in Bitcoin'in başarısıyla başa çıkma yaklaşımı nefret. Nefret söz konusu olduğunda mantıklı olamaz. Teknolojik değişikliklere uyum sağlamayan para yöneticileri, daha iyi performans göstermekte zorlanırlar.

Munger, spekülatif hisse senetlerinin yanı sıra kriptoyu küçümseme konusunda çok sesli olma eğilimindedir. 97 yaşındaki milyarder, Şubat ayında Daily Journal Corporation'ın yıllık toplantısında Bitcoin ve Tesla'yı "bir bit ve kaçış" ile karşılaştırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ