Kripto bankası Nuri iflas başvurusunda bulundu. Şirket bunu Salı öğleden sonra açıkladı.

Berlin Fintech Nuri İflas Başvurusunda Bulundu

Kripto bankası Nuri iflas başvurusunda bulundu. Şirket bunu Salı öğleden sonra açıkladı. Yapılan açıklamalara göre, şirket geçtiğimiz günlerde yaklaşık 500.000 müşteriye sahipti ve Nisan ayının sonunda yaklaşık 500 milyon Euro'luk toplam varlıkları yönetti.

SADECE İÇİNDE: Kripto borsası Nuri GmbH, Almanya'da iflas başvurusunda bulundu.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 9 Ağustos 2022

 Şirket, piyasa fiyatlarındaki çöküşün ve borç verme uzmanı santigrat derecenin iflasının onu kayyumluk başvurusunda bulunmasına yol açtığını söylüyor. Almanya'nın en büyük kripto borsalarından biri olan Nuri GmbH, Berlin mahkemesine iflas başvurusunda bulundu.

Borsa, "Mevcut zorlu piyasa gelişmeleri ve bunun sonucunda Nuri'nin iş geliştirme üzerindeki finansal piyasalar üzerindeki etkisi nedeniyle, 9 Ağustos 2022'de iflas başvurusunda bulunduk" dedi.

Borsa, kararın gerekçesi olarak Terra patlaması, Celcius ve diğer büyük kripto fonlarının iflası ve Ukrayna'daki savaşın ekonomik ve siyasi beklentilerinden makroekonomi rüzgarları dahil olmak üzere kripto piyasalarındaki olumsuz gelişmeleri gösterdi.

Bitcoin, 70.000 dolara yakın son zirvesinden bu yana yarıdan fazla bir değere sahip. Dijital paranın fiyatı Haziran ortasından bu yana 18 ila 25.000 dolar arasında değişiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ