Beyaz Saray Bütçe Teklifi Kriptoyu Suç ve Terörizme Bağlıyor

Beyaz Saray Bitcoin ve Kriptolara Mesafeli Duruşunu Sürdürecek - Yatırımcılar İçin Ne Anlama Geliyor?

ABD Başkanı Donald Trump, geçen Temmuz ayında attığı bir tweet'te Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştığından beri, kripto yatırımcıları, hükümetin yeni ortaya çıkan teknolojiler üzerinde ne zaman resmi bir açıklama yapmaya başlayacağına dair heyecanla haberler bekliyorlar.

Beyaz Saray’ın yeni yayınlanan 2021 bütçe önerisi, ABD Gizli Servisinin kriptoyla ilgili suçları araştırmak için Hazine'nin altından geçecek şekilde değiştirilmesini önerdiğinden, bu baskı önümüzdeki birkaç yıl içinde devam ediyor gibi görünüyor.

Beyaz Saray Bütçe Teklifi Kriptoyu Suç ve Terörizme Bağlıyor

106 sayfalık belgede, “kripto para birimi” kelimesi sadece iki kez belirtilmiştir ve her iki durumda da doğrudan terörizmin finansmanı, kara para aklama ve diğer suçlara bağlıdır.

Beyaz Saray'ın kripto paralara yönelik agresif duruşu, piyasa katılımcılarına sürpriz olmamalı, ancak Başkan Trump'ın şu anki meşhur Temmuz tweet'inde “Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı” olmadığını belirtmiş ve yasa dışı davranışı kolaylaştırmaya yardımcı olduklarını vurgulamıştı.

ABD Hazine Sekreteri Steve Mnuchin daha sonra kripto piyasalarını çevreleyen düzenlemelerin eksikliğini “ulusal güvenlik sorunu” olarak nitelendirdiği için, bu Beyaz Saray'ın kripto paralara yönelik saldırısının sonunun gelmeyeceği anlamına gelmişti.

Gelişmekte Olan Pazarlar: Bu Yatırımcılar için Kötü Bir Şey Mi?

Kripto para birimi kullanarak işlenen suçları soruşturmaktan kimin sorumlu olacağı konusunda, bütçe önerisi “Ulusu yarının tehditleriyle yüzleşmeye hazırlamak” için Gizli Servisi Hazinenin altına taşımayı önermektedir.

Hükümetin tepesindeki liderliğin, kripto pazarlarında yaygın olduğu düşünülen suçla mücadeleye keskin bir şekilde odaklandığını düşündürüyor gibi görünse de, Trump’ın yaklaşımının etkilerinin ne olduğu hala belirsizliğini koruyor.

Bunun, yatırımcılar üzerindeki etkileri, yeni perakende yatırımcıların, olası baskıların potansiyel etkileri nedeniyle piyasalara girmesini engelleyebileceği için karıştırılabilirken, önümüzdeki birkaç yıl içinde benzeri görülmemiş bir olgunlaşma görmek için de potansiyel olarak yer açmıştır.

 Her iki durumda da, kesinlikle piyasadaki tüm paydaşlar tarafından yakından izlenmesi gereken bir gelişme bu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ