Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, Perşembe günü bir toplantıda stablecoin mevzuatı ile ilgili ele alınması gereken konuları tartıştı.

Beyaz Saray Yetkilisi, ABD Hükümetinin Yıl Sonuna Kadar Stablecoin Yasalarını Geçirebileceğini Söyledi

Bir yönetim yetkilisi ABD federal hükümetinin Kongre ile yıl sonuna kadar yasa haline gelebilecek stablecoin mevzuatı üzerinde çalıştığını söyledi.

Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, çeşitli finansal düzenleyicilerin başkanlarından oluşan hükümetler arası bir grup, son stablecoin faaliyetlerini ve gelecekteki yasaları görüşmek üzere Perşembe günü bir araya geldi. Yetkili, bu mevzuatın Meclis Finansal Hizmetler Komitesi tarafından getirileceğini söyledi.

Yetkili, Perşembe günkü toplantının düzenleyicilerin ve diğer katılımcıların algoritmik stablecoinler de dahil olmak üzere stablecoin sektöründeki son olayları gözden geçirmesine izin vermek için planlandığını söyledi. Ayrıca, bu yıl yasaları taşıma çabalarına katılımcıları da dahil etmek gerekiyordu.

Henüz kesinleştirilmemiş veya tanıtılmamış olan bu yasama paketi, ABD düzenlemesinin amaçları doğrultusunda stabilcoinleri tanımlayacak ve bunların nasıl kullanıldığını ele alacaktır. Yetkili, bunun sektör üzerindeki mevcut düzenleyici otoriteyi de koruyacağını söyledi.

Stabilcoinlerin nasıl ihraç edildiği, toplantıya katılanların tartıştığı bir diğer detay. Yetkili Perşembe günkü toplantının yapıcı olduğunu söyledi.

Çalışma grubu, iki yıldır stabilcoinleri inceledi ve Kasım 2021'de, daha geniş kripto para birimi endüstrisinin bu yönü için olası bir düzenleyici çerçeve öneren kapsamlı bir rapor yayınladı.

Yetkili ayrıca düzenleyicilerin iki partili desteğe ihtiyaç duyduğunu söyledi. Senato Bankacılık Komitesi Sıralama Üyesi Pat Toomey (R-Pa.), Senato'daki mevzuata değinmese de, 2022'nin sonuna kadar bir stablecoin yasasının çıkabileceğini öne sürdü .

Bu ayın başlarında bir konferansta konuşan ve aynı zamanda kendi dönüm noktası olan stablecoin tasarısını da tanıtan Toomey, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin stablecoin yasalarını geçmekle ilgilendiğini bildiğini söyledi.

Sunulan herhangi bir yasa tasarısının hem Meclis hem de Senato tarafından kabul edilmesi gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ