Bgold ve SegWit2x Çatalları Kılavuzu

Bitcoin şirketi grubu " New York Anlaşması " nda (NYA) tanımlanan SegWit2x planına göre sert çatallanma istiyor ve bu bir başka yeni madeni parayla sonuçlanacak.

Bu makalenin yayınlanışından yaklaşık birkaç hafta sonra üç farklı blok zinciri ve üç para cinsi olacak. Bir blok zincir mevcut Bitcoin protokolünü izleyecek; bu maddenin amacı "BTC" olarak geçecektir. İkinci blok zinciri Bgold protokolünü izleyecektir; Bu makalede, madalyonun adı "BTG" olarak geçiyor. Üçüncü blok zincir SegWit2x protokolünü izleyecektir; bu parayı "B2X" diyeceğiz.

İyi haber şu ki, her BTC etkili bir şekilde hem Bgold hem de SegWit2x blok zincirlerine kopyalanacak. Çatal uçları sırasında Bitcoin özel anahtarları tutarsanız BTG ve B2X madeni paralarınıza da erişebilmelisiniz.

Kötü haber şu ki, bu çatallar biraz pis ve riskli olabilir. Dikkatli değilseniz, BTC'yi veya B2X'inizi ve BTG'nizi kaybetmek kolay.

Bu kılavuz, gelecek çatallarda fonlarınızı güvende tutacak temel bilgileri ve BTC, BTG ve B2X'inizi bozmadan önümüzdeki ayın sonuna kadar hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Yazarın notu: Piyasaları mümkün olan en kısa sürede oynamak isterseniz ve risk almakla iyiyseniz ve / veya ne yaptığınızı gerçekten biliyorsanız, bu yazı muhtemelen sizin için değil: yeni başlayanlar için bir kılavuz. Ayrıca, bu makaledeki her şeyin durumu iyi anlamamıza dayalı olarak sadece tavsiye edildiğini lütfen unutmayın. Bir çok şey hala belirsiz ve değişime tabidir.

Çataldan Önce (İşte şimdi)

Her şeyden önce, paranın bölünmesinin biraz riskli olabileceğini ve özellikle SegWit2x çatalı gibi tartışmalı olanların farkında olun. Şu an için pek olası görünmese de, belki de tüm döviz kurlarının hızla düştüğü noktaya yükselen bir çeşit siber savaş çıkması ihtimali var. Herhangi bir çapraz ateşte yakalanmamaya özen göstermek isterseniz, kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha yüksek bir değere sahip olmamak en iyisidir.

BTC, BTG veya B2X ile kısa süre içinde işlem yapmayı umursamıyorsanız ve hepsini uzun vadeli yatırımlar olarak korumak istiyorsanız, çevrimdışı cüzdan iyi bir seçenektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ