Bu yazımızda sizlere Biconomy Coin (BICO) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle BICO coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Biconomy Coin (BICO) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla BICO Token

Bu yazımızda sizlere Biconomy Coin (BICO) Nedir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle BICO coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Biconomy Coin (BICO) Nedir?

Biconomy, geliştiricilere bir tak ve çalıştır aktarıcı altyapısı sağlayarak Web 3 üzerine inşa eden geliştiriciler için giriş engelini azaltmayı amaçlamaktadır. Mevcut ürünler arasında, dApp kullanıcılarının gaz ücreti ödemesini hizmet sağlayıcıya devredebilecekleri bir meta işlem ara yazılımı ve bir çapraz zincir köprüsü bulunmaktadır.

BICO, projenin yerel token'ıdır. BICO için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

Ağ ücreti: Kullanıcıların zincire herhangi bir bilgi ekleyebilmeleri için BICO'da bir işlem ücreti ödemeleri gerekecektir.

Staking: Aktarıcıların bir aktarıcı olmak için BICO'yu stake etmeleri gerekir ve işlemleri doğru bir şekilde aktardıkları için ödül alırlar. Kullanıcılar tokenlarını röleleyicilere de devredebilir.

Yönetişim: BICO sahipleri, ağın kodunda değişiklik yapılması, ek hizmetler eklenmesi veya hazine fonlarının ödenmesine ilişkin kararlar gibi kararlar için öneride bulunabilir ve oy kullanabilir.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

Relayer Ağı: İki ana rolü yerine getiren düğüm operatörleri tarafından sürdürülür: doğrulayıcılar ve yürütücüler. Doğrulayıcı, diğer zincirlerdeki ilgili işlemleri dinler ve bunları Biconomy zincirine kaydeder. Yürütücüler bu işlemleri görür ve bunlara göre hareket eder.

Hyphen: Çeşitli EVM (veya EVM olmayan) zincirler ve L2'ler arasında anlık değer transferleri ve sözleşme çağrıları sunan uygun maliyetli bir çapraz zincir köprüsü.

Gazsız: Son kullanıcılara gazsız bir deneyim sunmak için dApp'lerin gaz ücretlerini sübvanse ettiği meta işlemlerden yararlanarak üstün kullanıcı deneyimine sahip dApp'ler oluşturmak için kullanılan tak ve çalıştır API'ler ve SDK'lar.

 İleri: Kullanıcılara gaz ödemeleri için esnek çözümler sunar. İster Ethereum ister diğer L2'lerde olsun, kullanıcılar o zincirin yerel tokenı yerine bir dizi ERC20 tokenı ile gaz ödemesi yapabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ