Dijital varlık yatırım ürünlerinden çıkışlar geçen hafta 110 milyon doları aştı.

Dijital varlık yatırım ürünlerinden çıkışlar geçen hafta 110 milyon doları aştı. Çıkışların yaklaşık 80 milyon doları, ABD Başkanlık Kararnamesine tepki olarak Kuzey Amerika'dan geliyor.

Geçen hafta kripto yatırım tüccarları arasında büyük çıkışlara işaret eden haftalık kripto raporuyla çok fazla belirsizlik vardı. Geçen hafta kripto tekliflerinden yaklaşık 110 milyon dolar değerinde yatırım çıktı. CoinShares tarafından sunulan haftalık kripto raporuna göre, en son çıkışlar 7 haftalık kripto girişlerinin sonunu işaret ediyor. Spesifik olarak, Bitcoin yatırım ürünlerinden çıkışlar 70 milyon dolardı. Bu arada, BTC işlem hacimleri aynı hafta düştü.

Dijital Varlıklar Büyük Haftalık Çıkışlar Görüyor

Benzer şekilde, Ethereum hafta boyunca büyük bir çıkış yaşadı. Haftalık kripto raporu, yaklaşık 51 milyon dolarlık yatırımın ETH yatırım ürünlerini bıraktığını belirtiyor. XRP, Polkadot ve Solana gibi diğer dijital varlıklar sırasıyla 0,7 milyon dolar, 0,9 milyon dolar ve 0,3 milyon dolarlık düşük bir çıkış kaydetti.

Nispeten, blok zinciri sermaye yatırımı ve çok varlıklı (çok tokenli) ürünler, hafta boyunca toplam 4,1 milyon dolar ve 12 milyon dolar giriş sağladı. AuM'nin yüzde 6,7'sini ve yüzde 3,2'sini temsil eden girişlerle yatırımcılar arasında en popüler olanı olmaya devam ediyor. Ayrıca Litecoin ve Cardano, 0,2 milyon dolarlık girişler sağladı.

Haftalık kripto çıkış sonucunun yüzde 70'inden fazlası Kuzey Amerika'dan geldi. Yatırım ürünleri, toplam Bitcoin ticaret hacimlerinin sadece yüzde 5'ini temsil eden ortalama 1,24 milyar dolara kıyasla geçen hafta 1 milyar dolar işlem gördü.

Çıkışlar, ABD Başkanlık İcra Emri'ne bir yanıttır. Biden emri şunları belirtiyor: "Bir Birleşik Devletler CBDC'sinin potansiyel tasarım ve dağıtım seçeneklerine yönelik araştırma ve geliştirme çabalarında en yüksek aciliyet." Ayrıca ajansları, “ulusal çıkarlara uygun olduğu düşünülüyorsa, bir Amerika Birleşik Devletleri CBDC başlatmak için gereken eylemleri” değerlendirmeye yönlendirir. Emir ayrıca, uluslararası olarak birlikte çalışabilir Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinden kaynaklanan belirli riskleri ve faydaları da not eder.

Blok zinciri ve değişim platformları, bilgisiz pazar popülasyonları için farklı finansal risk potansiyeli ile aklama, kimlik avı ve hırsızlık dahil olmak üzere yeni ve artan suç riskleri oluşturmaktadır. Dijital varlıkların kötüye kullanılmadığı durumlarda bile, veri varlığı aktörleri yasalarda bulunmayan korumaya ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle, düzenleyici endişeler ve jeopolitik, yatırımcıların dijital varlıklara yönelik endişelerinin ön saflarında yer almaya devam ediyor.

Uzmanlar, düzenleme emrinin BTC ve diğer dijital varlıkların geniş çapta benimsenmesi için gereken düzenleyici netliğe doğru bir yol oluşturmaya yardımcı olacağını söylüyor. Muhtemelen sonuç, kötü şöhretli kripto pazarında kripto istikrarını arttırmaktır.

Hükümlerden biri, kripto değişim platformlarının bu işlemlerle ilgili vergi bilgilerini 1099-B formunda raporlamasını gerektiriyor. Bundan sonra, IRS'ye ve müşteriye gönderilecektir. Bu hüküm, takip gibi bazı ticari komplikasyonları hafifletebileceği için olumlu olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte, birden fazla borsada işlem yapan ve kripto paralarının çoğunu kendi kendini yöneten bir cüzdanda tutan kripto yatırımcıları için bir çile haline gelebilir. Bu kontrol etme eğilimleri ve diplomasi, yatırımcıların dijital varlıklara yönelik çıkarlarının ön saflarında yer almaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ