Bitcoin'in satışlara öncülük etmesiyle kripto ekosisteminin değeri düştü.

Biden

Bitcoin'in satışlara öncülük etmesiyle kripto ekosisteminin değeri düştü.
Silvergate Bank ve Başkan Biden'ın yeni vergi kuralını çevreleyen korkular, devam eden satışların temel tetikleyicileri arasında.

Dijital para birimi ekosistemi, şu anda önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatının, daha yüksek bir vergi oranı korkusuyla psikolojik açıdan önemli olan 20.000 $ destek seviyesinin altına düşmesiyle birçok olumsuz baskı yaşıyor. Yazım sırasında Bitcoin, son 24 saatte %8,46 ve son 7 günlük dönemde %11'den fazla düşüşle 19.872,38 $'lık bir spot fiyatla el değiştiriyor.

Bitcoin bu tür fiyat düşüşleri için yeni olmasa da, bu son düşüş, sektördeki paydaşlara Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) gönderen faktörlerin bir araya gelmesinden kaynaklanıyor. En endişe verici olaylardan biri, Başkan Joe Biden hükümetinin Bitcoin madencileri için sahip olduğu planları gösteren yeni ek bütçe açıklayıcısı.

Bütçeye göre, Amerikan hükümeti Bitcoin madencilerine %30 oranında vergi vermek istiyor, bu miktar birçok endüstri uzmanının son derece saçma olarak nitelendirdiği bir miktar. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Bitcoin madenciliği sektörünü önemli ölçüde baskı altına alabilse de, kripto para birimleri söz konusu olduğunda ülkenin bir sonraki süper güç olarak sıralamasını değiştirme eğiliminde.

Halihazırda, küresel ekonomi Web3.0 ekosistemine karşı düşmanca ve artmaya devam eden enerji maliyetleri, bazı baskın kripto madenci firmalarını faaliyet dışı kaldıkları eyaletlere sürükledi. %30'luk vergilendirmenin uygulanması, birçok madencinin başa çıkamayacağı kadar büyük bir mali yüke neden olabilir.

Bitcoin Vergisi Dışında Piyasa İçin Diğer Önemli Endişeler

Binance kripto para ticaret platformunun kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng "CZ" Zhao'nun tweet'ine göre, sadece 4 saat uyuduktan sonra, piyasadaki çöküşü harekete geçiren başkent hakkında bir dizi haberle uyandı. bugün görüldüğü gibi kripto pazarı.


Kripto ekosisteminin şu anda bakımını üstlendiği en büyük endişelerden biri, Silvergate Bank çöküşünün endüstri üzerindeki bulaşıcı etkisinin ne olacağı. Bir varlık sınıfı olarak kripto, Wall Street devi Silicon Valley Bank'ın karşı karşıya olduğu benzer bir baskıyla Silvergate Bank'ın çöküşünü körükleyen suçlu olarak etiketlenmekten temize çıkarılmış olsa da, düzenleyicilerden intikam alma korkuları henüz aşınmadı.

Uzmanlar, son zamanlardaki şirket çöküşü ve iflas nöbetlerinin ABD'li düzenleyicilerin ve kanun koyucuların kripto karşıtı gündemini körükleyebileceğine ve bu nedenle onları bankacılık sisteminden kriptoyu kesmeye itebileceğine dikkat çekti.

Bunun yanı sıra, kripto ekosistemindeki girişimlere yönelik baskı, Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısının (USAG) Ethereum (ETH) dahil olmak üzere bir dizi varlığı menkul kıymet olarak sunduğu için KuCoin'e dava açmasıyla bir aşamaya girdi.

Yargılamanın potansiyel sonuçları ve diğer düşüş olayları kripto fiyatlarını bir süre daha düşük tutabilir ve yatırımcıların her zaman tetikte olması gerekecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ