Bu yazımızda sizlere Big Data Protocol Coin (BDP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve BDP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Big Data Protocol Coin (BDP) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi BDP Coin

Bu yazımızda sizlere Big Data Protocol Coin (BDP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve BDP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Big Data Protocol Coin (BDP) Nedir?

Big Data Protocol, profesyonel veri sağlayıcılarından ticari olarak değerli verileri kaynaklamak, tokenleştirmek ve likit hale getirmek için bir DeFi protokolü ve veri pazarıdır.

Protokol, kurucu ortağımız Jordan Hauer tarafından 2015 yılında kurulan, sektörün en büyük alternatif veri pazarı olan Amass Insights'tan yararlanarak profesyonel veri sağlayıcılarından oluşan geniş bir ekosisteme sahiptir. Amass Insights, esas olarak varlık yöneticileri olan 10.000'den fazla veri tüketicisiyle 14.141 profesyonel veri sağlayıcısını birbirine bağlar.

Big Data Protocol tarafından token haline getirilen veriler ticari açıdan değerlidir, çünkü hedge fonları, aile ofisleri ve diğer kurumsal yatırımcıların piyasa içgörüleri elde etmek ve yatırım kararlarını yönlendirmek için ödediği verilerle aynıdır.

Halihazırda başarılı bir veri pazarı oluşturduk; şimdi Web 3.0'da bir tane oluşturma zamanı.

Protokol Nasıl Çalışır?

Big Data Protocol küratörlüğünde veri kümelerine erişim sağlayan veri tokenlerini basar. Likidite madenciliği / verim çiftçiliğinin basit DeFi mekanizmasını kullanan Protokol, veri tokenlerini Uniswap'ta likit hale getirir.

Protokol, kategori, varlık sınıfı, endüstri ve coğrafi konuma göre düzenlenmiş veri kümeleri sağlayan 295 kripto veri sağlayıcısı dahil 14.141 profesyonel veri sağlayıcısına erişime sahiptir. Veri kümeleri, veri küratörleri tarafından küratörlüğünü yapar.

Protokol, küratörlü veri kümelerinin ilk koleksiyonu için bALPHA adlı veri tokenlerinş basar. Her bir baALPHA tokenş, veri kümelerine erişimin kilidini açan bir anahtar olarak düşünülebilir. Sadece 18000 baALPHA tokeni var.

bBETA ve bGAMMA adlı sonraki veri tokenleri, bALPHA'dan sonra başlatılacaktır.

Kullanıcılar, Uniswap'ta veri belirtecine (bALPHA) ve Büyük Veri Protokolü için erişim tokeni olan BDP'ye likidite sağlayarak veri belirtecini kazanırlar.

Bir kullanıcı bir bALPHA veri tokeni biriktirdiğinde, Veri Odamıza gidebilir ve temel veri kümelerini içeren veri sepetine erişmek için veri belirtecini yakabilir.

Protokol, verileri token haline getirerek ve yeni bir veri pazarı oluşturarak, küresel veri ekonomisinin şu anda nasıl işlediği konusunda iki önemli iyileştirme yapmak üzere tasarlanmıştır.

The Economist, verileri ünlü olarak “dijital çağın yağı” olarak adlandırdı.[1] Veriler, Microsoft, Amazon, Alphabet, Facebook ve Alibaba gibi şirketlerin teknoloji devleri haline gelmelerini sağlayarak yeni dijital ekonominin temelini oluşturuyor.

Bununla birlikte, veriler yalnızca ondan çıkarılabilecek içgörüler kadar değerlidir. Verilerin ticari olarak değerli olması için profesyonel veri sağlayıcılarından dikkatli bir şekilde alınmalı, incelenmeli, temizlenmeli, işlenmeli ve analiz edilmelidir.

Bu nedenle Protokol, tüm veri kümelerinin ticari olarak değerli olmasını sağlamak için verileri sağlamak ve düzenlemek için 14.141 profesyonel veri sağlayıcıdan oluşan ağımızdan yararlanır.

Big Data Protocol’ün piyasada 32 milyon tokeni bulunuyor. Maksimum arzı ise 80 milyon olacak.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ