Popüler, mantar olmayan token koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın arkasındaki şirket, Yuga Labs, ırkçı ve Nazi üyeliği ile iddia edilen bağlantı hakkındaki söylentileri ele aldı.

Bıkkın Maymun Kurucuları Nazi Söylentilerine Karşı Konuştu

Popüler, mantar olmayan token koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın arkasındaki şirket, Yuga Labs, ırkçı ve Nazi üyeliği ile iddia edilen bağlantı hakkındaki söylentileri ele aldı. Şirket söylentileri yalanladı ve onlara "çılgın dezenformasyon" ve "saçmalık" dedi. Ayrıca videoyu hazırlayanlar hakkında Nazi trolleri olmakla suçlayarak yasal işlem başlatacaklarını da belirttiler.

(2/2) … biz ve BAYC camiası olarak sorumlular hakkında dava açtık. Elimizdeki tüm yasal seçenekleri araştırmaya ve takip etmeye devam edeceğiz.

— Yuga Labs (@yugalabs) 25 Haziran 2022

Yuga, BAYC'nin kurucu ortağı Gorden Göner'in bir Nazi olduğu yönündeki önceki iddialar hakkında yorum yaptı. Yuga Labs önemli bir topluluk desteği aldı ve bu karalayıcı iddialarla mücadelede topluluğa karşı şeffaf olmaya devam edecek.

Devam eden ihlalleri ve BAYC topluluğuna zarar vermeye yönelik diğer yasa dışı girişimleri durdurmak amacıyla sorumlu taraflara davalar açılmış olup, bulunabilecek diğer yasal yollar araştırılmaya ve izlenmeye devam edilecektir.

(1/2) Bugün topluluğumuzdan yoğun destek geldi. Bu iftira niteliğindeki iddialarla mücadele ederken topluluğumuza karşı şeffaf olmaya devam edeceğiz. Sürekli ihlal ve diğer hukuka aykırı girişimlere son vermek için…

— Yuga Labs (@yugalabs) 25 Haziran 2022

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ