Hong Kong'lu bir hacker, BTC maxi Dorsey'in istifa ettiği gün Twitter'ın içindekilere erişti ve profiline Ethereum bahşiş eklemek için onunla uğraştı.

Hong Kong'lu bir hacker, BTC maxi Dorsey'in istifa ettiği gün Twitter'ın içindekilere erişti ve profiline Ethereum bahşiş eklemek için onunla uğraştı. Bilgisayar korsanı bir çıkışa, Dorsey ayrıldığında Twitter'ın diğer kripto para birimlerine çeşitlenirken Ethereum'u dahil edeceğine inandığını söyledi.

Twitter, bahşiş özelliğinde bir seçenek olarak Bitcoin'i ekleyerek, kullanıcılarının kripto para birimini sosyal medya platformunda en sevdikleri içerik oluşturuculara göndermelerine olanak tanıyan Eylül ayı başlarında manşetlere çıktı. Ama neden Ethereum da olmasın? Bir bilgisayar korsanı, Ethereum cüzdanını eklemek için Twitter'ın içindekilere erişerek ve kurcalayarak, altcoin kralını devrilme kavanozuna getirme görevini üstlendi.

Twitter, giden CEO Jack Dorsey'in süper bir Bitcoin maksimalist olmasına rağmen, Bitcoin devrilme özelliğini orta derecede kullanıma sunuyor. Çoğunlukla, bu özellik yalnızca iOS kullanıcıları için mevcuttu, ancak şirket yavaş yavaş Android kullanıcılarına sunuyor.Üstelik şirket, Ethereum'u bu kuruluma dahil edeceğine dair herhangi bir belirti vermedi.

Hong Kong'dan Bir Hacker Bu Dinamiği Değiştirmeyi Kendine Görev Edindi

Jane Manchun Wong, popüler platformların koduna girme ve yayınlanmamış özelliklerini, hatta bazen bu platformların çalışanlarından önce keşfetme yeteneğiyle son yıllarda dünya çapında ün kazandı. Instagram, beğenileri gizleyecek bir özellik sunmayı planladığında, şirket resmi olarak açıklamadan iki hafta önce bunu ortaya çıkardı ve tweet attı. Ayrıca şirket test etmeye başlamadan 155 gün önce Spotify'da 'Çalma Listeleri için Hikayeler' özelliğini keşfetti.

Twitter'da Ethereum?

Bir medya kuruluşuna konuşan bilgisayar korsanı şunları söyledi: Bu özellik en azından Eylül ayından beri orada. Ama henüz çok yaygın olduğunu düşünmüyorum. Adresi bahşiş kavanozuma eklemek için sihrimi yaptım. Twitter uygulamasının içindekileri kurcalıyorum.

Twitter'ın Spotify ve Instagram gibi bazılarının yaptığını yapıp Jane'in ilk açıkladığı bir özelliği kullanıma sunup sunmayacağına dair bir belirti yok. Bir yorum için ulaşıldığında, Twitter konuyu araştırdığını iddia etti ve zamanında bir yorum yapacağını söyledi.

Büyük tesadüf, Jane'in Twitter'a sızmasının uzun süredir CEO ve Bitcoin maksimalistlerinden Jack Dorsey'in istifasını açıkladığı gün gerçekleşmesidir.

Jack Dorsey Twitter CEO'luğundan İstifa Etti

Jack, bir zamanlar ağdaki ilk Tweet'in NFT'sini satmış olmasına rağmen, hiçbir zaman Ethereum'un büyük bir hayranı olmadı. Görünüşe göre Ethereum'a bir aldatmaca olarak atıfta bulunduktan sonra Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından kovulan eleştirilerin alıcı tarafında bile oldu.

Jack ayrılırken, eski Twitter CTO'su Parag Agrawal CEO'nun pozisyonunu devralacak. Agrawal'ın Bitcoin veya Ethereum gibi herhangi bir kripto para birimiyle bilinen bir bağlantısı yoktur. Bununla birlikte, şirket içindeki kaynaklar, genel olarak büyük bir kripto para hayranı olduğunu ve Dorsey'in Bitcoin'i Twitter'da tanıtmaya yönelik bazı büyük hamlelerinin arkasında olduğunu söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ