Merhaba değerli takipçiler,

E-posta kutularımıza gelen bir soruyu daha açıklığa kavuşturmak için bu makaleyi yazma kararı aldık. Kısaca bilgisayarımızdan Monero (XMR) madenciliği nasıl yapılır konusunu en basit şekilde sizlere sunmuş olacağız. Monero madenciliği için CPU ve GPU güçlerinizi aynı anda da kullanarak belirli oranlarda getiriler sağlayabilirsiniz.

Biz test sistemimizde Core i7 6700K ve nVidia'nın 1070 model ekran kartını kullandık. Bu işlemcinin Monero madenciliği için sunduğu ortalama hız 130-140 H/s aralığında. Ekran kartı ise 1 KH/s'ye yakın bir güç sunuyor. Buradan bu hızlar için hızlıca bir hesaplama yapmanız mümkün.

Monero madenciliğine başlayalım

Madencilik platformu için Minergate havuzunu kullanacağız. Buraya tıklayarak kayıt olun ve sisteminize uygun madencilik programını "Downloads" kısmından bilgisayarınıza indirin. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurun ve çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.


Buradan "Extended mode" kısmına tıklayalım ve Minergate sitesine kayıt olduğumuz bilgilerle giriş yapalım. Bundan sonrası ise oldukça kolay. Program açılır açılmaz akıllı madencilik adı altında, en uygun kripto parayı kazmaya başlayacaktır.

Burada dilerseniz sadece mail adresinizi kullanarak da giriş yapabilirsiniz, ancak güvenlik sebebiyle Minergate sitesine kayıt olup, bu bilgilerle giriş yapmanızı tavsiye ederiz. Minergate sitesi üzerinden hesabınız için ilgili güvenlik ayarlarını alabilirsiniz. Özellikle, bu işe sıcak bakıyorsanız çekme işlemleri için e-posta onayı istensin seçeneğini aktif olarak bırakmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Program üzerinden bir çok para biriminin madenciliği yapmanız mümkün. Ancak şuan için en kârlı olanı Monero olarak gözüküyor. Madenciliğe başladığı zaman yukarıdaki resimdeki gibi "yeşil arkaplan" üzerinde mevcut ve ortalama kazım güçlerini size gösteriyor olacak. Buradan da ne kadarlık bir kazım gücüne sahip olduğunuzu bulabilir ve Madencilik Hesaplama Araçları sayfamızdan ilgili bütün madencilik kazanç hesaplamalarını da yapabilirsiniz.

Program üzerinden yaptığınız kazımlar "Unconfirmed" olarak bakiyenize eklenir ve 0.05'lik bir Monero bakiyesine sahip olduğunuzda onaylanır ve hesabınıza aktarılır. Dilediğiniz zaman bu bakiyenizi BTC gibi para birimlerine çevirebilir veya Monero cüzdanınıza çekebilirsiniz.

Sadece Monero madenciliği değil

Dediğimiz gibi program üzerinden aşağıdaki ekran görüntüsünü paylaştığımız kripto paralar için de kazım yapabilirsiniz. Burada önemli kıstas mantık ve kazanç olarak hangi kripto paranın madenciliği yapmaya karar vermeniz. Her para birimi için dilerseniz tek tek test yapıp, en fazla hangisi kazandırıyorsa ona yönelmenizde fayda olacaktır.

Ayrıca Monero madenciliği yapılırken kaynaşık ve eş zamanlı olarak Fantom Coin veya DirectPlay için de madencilik yapabilirsiniz. Bunu aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere PPS veya PPLNS yazının hemen sağında bulabilirsiniz. Ekran resminde "none" olarak belirtilen alanda, eş zamanlı olarak madencilik yapmak istediğiniz kripto parayı da belirtebilirsiniz.

Minergate, madencilik denilince akla ilk gelen isimlerden ve güvenilirlikten yana bir sıkıntı yok. Son derece basit bir programla da sundukları bu hizmet, yeni başlayanlar için güzel bir tercih olacaktır.

> Buradan siteye kayıt olun ve madenciliğe 1 dakika içerisinde başlayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ