Bilinmeyen bir Bitcoin Cash madencisi ağın hash gücünün yaklaşık % 70'ini oluşturdu.

BCH ağı potansiyel olarak bir saldırı riski altında.

Bilinmeyen madenciler, Bitcoin Cash'in hash gücünün % 50'sinden fazlasını oluşturdu ve geçen ay % 70'e yakın bir zirveye ulaştı ve ağı bir saldırı riski altına soktu.

TrustNodes tarafından derlenen bir habere göre, Bitcoin Cash'in bilinmeyen hash gücü 30 Aralık'ta % 68,75'e kadar ulaştı ve ağ etkinliğinin çoğunluğu bir madenci gibi görünüyor. Madenci kayıtlarına bilinmeyen hash için eklenen kripto para tabanı metni, ağın hash gücünün yaklaşık % 50'sini oluşturan bir madenciye işaret eden rastgele, ancak benzer bir sembol ve harf koleksiyonuna sahip.

Coin.Dance verileri, son yedi gün içinde BCH'nin bilinmeyen hash gücünün yaklaşık % 49'a düştüğünü gösteriyor, bu da bilinmeyen varlığın başka bir ağa geçmiş olabileceği veya hash gücünü birkaç SHA-256 kripto para biriminde çeşitlendirebileceği anlamına geliyor.

Rapor, bilinmeyen madencinin göreceli olarak zarar ederek çalıştığını ve Bitcoin Cash yerine Bitcoin madenciliği ile % 2,9 daha fazla kar elde edebileceğini gösteriyor. Ağ etkinliğinin zararsız olabileceği konusunda bazı spekülasyonlar var: ya BCH birikimine bol miktarda kaynak ayıran yeni bir madenci ya da geçici olarak daha az rekabetçi Bitcoin Cash havuzuna geçiş yapan bir bitcoin madencisi olabilir.

Bununla birlikte, bilinmeyen madencinin ağ gücünün % 51'inden fazlasını oluşturduğu göreceli kolaylık, Bitcoin Cash’in blok zincirini bir saldırı riski altına soktu. Rapor, bir ağ saldırısı durumunda BCH'nin dışarıdan destek almasının zor olabileceğini gösteriyor.

Bir saldırı varsa, bazı madencilerin hash'i bitcoin'den taşımasını beklersiniz, ancak bu, madencileri BCH'den çok daha fazla ödüllendiren Bitcoin’i potansiyel olarak dengesizleştirebilir, bu yüzden BCH'nin savunmasına gelmeyebilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ