Dünyadaki kripto paranın öncüsü olan Bitcoin fiyatı, çalkantılı bir yıl başlangıcından sonra bugünkü fiyat dirilişinde 11.500 dolardan fazlasını gördü. Yakın geçmişteki canlanmanın katalizörü, 344 milyon dolar tutarında yüksek değere sahip bir Bitcoin satın alımına bağlanıyor.

Bu gizemli alıcının kimliği bilmiyor ancak söz konusu alıcı, 9 Şubat - 12 Şubat 2018 tarihleri arasında agresif bir şekilde Bitcoin satın aldı. Bu satın alma işlemlerinin aşırı büyüklüğünün, Bitcoin talebini artırmak için yeterli olması nedeniyle son fiyat artışına neden olduğuna inanılıyor.

Boğa pozisyonlarını güçlendiriyor

Bitcoin ve kripto piyasasının çoğunluğu yıl için zor bir başlangıç yaşadı. İlk on kripto para biriminin çoğunun yaklaşık yüzde 100'lük ortalama fiyat artışları yaşadığı bir 2017 yılının ardından, fiyatlar 2018'de önemli ölçüde düşüş gösterdi.

Aralık 2017'nin ilk haftalarında, Bitcoin hızlı bir şekilde 20.000 dolara yaklaşırken, Şubat 2018 başında 6.000 doların altına düşmeden önce istikrarlı bir şekilde düşüş gösterdi. Kesin fiyat düşüşünün neden olduğu panik, öncü kripto paranın büyük bir kısmının satılmasına neden oldu.

Bununla birlikte, 344 milyon dolar değerinde Bitcoin'in son zamanlarda gizemli bir şekilde satın alınması, Bitcoin pazarında yükseliş eğilimi trendinin yanı sıra genel olarak kripto para pazarını tasvir ediyor gibi görünüyor. Birçok ülkeden sıkı anti-kripto para yönetmelikleri korkusu, yılın başında yaşanan büyük miktardaki satışlardan sorumluydu, ancak boğalar konumlarını güçlendiriyor gibi görünüyor ve düşen fiyatı istikrarlı bir şekilde büyütmeye devam ediyor.

Artış, Çin Yeni Yılı ile aynı zamanda büyük bir meblağ satın alınması  tarihsel olarak gerçekleştiği gerçeği bağlamında özellikle derin bir anlam taşıyor.

@XVGWhaleReal

“Çin, #bitcoin ve #mining'in çoğunluğunun yapıldığı yerdir. Çin Yeni Yılı 15 Şubat-1 Mart arasında kutlanır. Kısa süre sonra Şangay'ı ziyaret edeceğim. Dolar-BTC dezavantajı, en büyük sallantıdır.”

MarketWatch'ın bir makalesine göre, Tetras Capital Limited'in Alex Sunnarborg, Bitcoin'in büyük miktarda satılması, önemli yatırımcıların düşüş döneminde piyasada eşitlik sağladığının bir göstergesi. Ticaret ayrıca bazı kriptokrasi mesaj panolarında bir tartışmanın da başlamasına neden oldu.

Satınalma olayı, 360 Blockchain ABD Başkanı Jeff Koyen'e göre, bazı yorumcular tarafından geleneksel Wall Street boğalarının büyükbaba yakalandığına dair kesin bir işaret olduğuna işaret eden bir trendin konusuydu.

Satınalma Hakkında Ayrıntılar

Bilinmeyen alıcının adresi 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64'tir. Blockchain.info'ya göre, 9 Şubat ve 12 Şubat 2018 tarihleri arasında bitcoin'in en son satın alınmasından önce hesapta önceki bakiye 55.000 BTC idi. Bu yeni alımla hesap 96.650.83 BTC'ye yükseldi.

Adresdeki Blockchain.info grafikleri, üç yeni alımın 96.650.83 BTC seviyesine ulaşmasından önce Bitcoin'in ilk alımının yaklaşık 63.000 BTC'ye çıktığını gösteriyor.  Bitcoin fiyatı 10.500 dolardan düşük olmadığı sürece, bilinmeyen sahibi bu Bitcoin'ler sayesinde milyarderler kulübüne rahatlıkla girebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ