Bill Gates, hype'a inanmadığını belirterek NFT'lere ve kriptoya katılımını reddediyor. Milyarder, Salı günü İklim 2022 konferansının TechCrunch oturumları sırasında dijital varlıklar hakkında konuştu.

Bill Gates, Kripto ve NFT

Alaycı yorumlara başvuran Gates, Snoop Dogg , Eminem ve Shaq'ın çoğunlukta olduğu, büyük bir yutturmaca ve ünlülerin cazibesinden yararlanan Bored Ape Yacht Club NFT'lerini eleştirdi.

Açıkçası, maymunların pahalı dijital görüntüleri dünyayı son derece iyileştirecek.

Gates, kripto para birimleri ve NFT'ler hakkındaki konuşmasına devam etti ve bunun saf duygular tarafından yönlendirilen bir pazar olduğunu ekledi. "Bir varlık sınıfı olarak, %100 daha büyük aptal teorisine dayanıyor, birileri bunun için benden daha fazla ödeme yapacak."

Daha büyük aptal teorisi, insanların bir başkasının varlık için daha sonra daha fazla ödeyeceği inancına veya umuduna dayanarak varlık satın aldığı bir uygulamadır. Alıcıların artık daha iyi bir fiyat ödemeye istekli olmadığı bir noktaya ulaşıldığında, varlığa olan talep düşer ve sahibine hiçbir şey bırakmaz.

Genel olarak kripto para birimiyle ilgili olarak, Gates her zaman sesli bir eleştirmen olmuştur ve bir zamanlar gerçek değerden ne kadar yoksun olduklarından bahsetmiştir. Milyarder hayırsever, kriptonun değerinin başkalarının belirli bir miktar ödemeye istekli olmasıyla belirlendiğine inanıyor. Kriptonun, kullanıcılar tarafından yaratılan yutturmacadan başka bir şey olmadığını savunuyor.

Bu arada, büyük kriptolar hala kırmızıda işlem gördüğü için kripto dünyası sürekli bir kan gölüne dönüşüyor. NFT'lerin taban fiyatları da, Ethereum'un fiyatı da bir darbe aldığından önemli ölçüde zarar gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ