Bill Miller Bitcoin

Ünlü Wall Street yatırımcısı Bill Miller, yatırımcılara gönderdiği bir mektuba dayanılarak Wall Street Journal tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Bitcoin'de fon varlıklarının yüzde 30'una sahip. Mektupta, Bitcoin fiyatlarının mevcut seviyenin bir kısmı olduğu Miller'ın fonunun Bitcoin'e %30 oranında geri döndüğü açıklandı. 

Miller'ın fonu yılda %70'den fazla, Dan Loeb'in Third Point LLC gibi kamuda en çok bilinen hedge fonlarından bile daha iyi performans gösterdi ve sadece bu yıl içerisinde yüzde 14'lük bir artış kaydetti.

Miller, kişisel fon değerinin yüzde birinin 2016 yılının başında Bitcoin'e yatırdığını ve Bitcoin'i balon veya dolandırıcılık olarak reddeden Dimon, Fink ve Buffet gibi ünlü Wall Street profesyonelleri arasında bir karışıklığa neden olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Miller, geniş çapta değer yargıcı olarak bilinen varlıktan yoksun kaldı. Miller, Bitcoin'i bir fırsat olarak görüyor ve şunları söylüyor:

"Bitcoin ekosistemine daha fazla girişim sermayesi akışı ve daha fazla insan Bitcoin'i tanımış ve satın almasıyla bu fırsatı olumsuz yönde etkilemektedir"

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ