Binance, müşterileri aldatmanın yanlış veya şüpheli bir şey yapmadığını savunuyor.

Binance, 400 Milyon Dolarlık Fonu Taşıdı Ancak Dolandırıcılık Yapmadı, Yalnızca Normal Bir İş Yaptı, FUD

Binance, müşterileri aldatmanın yanlış veya şüpheli bir şey yapmadığını savunuyor.
Binance.US'nin 2021'de Kaliforniya merkezli Silvergate Bank'tan Binance CEO'su Changpeng Zhao tarafından yönetilen bir ticaret şirketi olan Merit Peak Ltd'ye üç ayda 400 milyon dolardan fazla hareket ettiği bildirildi.

Reuter dün Binance.US'nin Kaliforniya merkezli Silvergate Bank'tan Binance CEO'su Changpeng Zhao tarafından yönetilen bir ticaret şirketi olan Merit Peak Ltd'ye 2021'de üç ayda 400 milyon dolardan fazla hareket ettiğini bildirdi. Binance.US hesabının BAM Trading adı altında kaydedildiği bildirildi.

Borsa Hakkında Reuters Raporu

Raporlara göre Merit Peak'e transferler 2020'nin sonlarına doğru başladı. İlginç bir şekilde Reuters transferlerin sebebini ve paranın müşterilere ait olup olmadığını tespit edemedi. O sıralarda, halka açık kullanım şartları, müşterilerin mevduatlarının Silvergate'te ve Nevada merkezli Prime Trust LLC adlı bir saklama firmasında tutulduğunu gösteriyordu.

Reuters ayrıca, Binance yöneticilerinin bir zamanlar bilgileri olmadan yapılan fon çıkışlarından endişe duyduklarını bildirdi. O dönemde Binance.US CEO'su olan Catherine Coley, yöneticilerden transferlerle ilgili açıklama istedi.

Coley şöyle yazdı: "Bu fonlar nereden geliyor?" Ancak Binance yöneticisi Susan Li, transferle ilgili herhangi bir açıklama yapamadı. Li, Merit Peak'in Amerikan borsasına kredi ve sermaye enjeksiyonu sağlamanın yanı sıra Binance.US platformunda ticareti kolaylaştıran bir satıcı olarak var olduğunu söyledi. Reuter ayrıca, transfer hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişinin, Key Vision Development Limited adlı Seyşeller merkezli bir şirketin Silvergate hesabına belirsiz bir miktarda 400 milyon $ gönderildiğini ifşa ettiğini açıkladı.

Geçen yıl Reuter, Binance'in 2019'da düzenleyicilerin dikkatini küresel borsadan çekmek için fiili bir yan kuruluş olarak Binance.US'u oluşturduğunu bildirdi.

Onlara göre transferler, ABD'de faaliyet gösterme lisansı olmamasına rağmen küresel Binance borsasının Binance.US'un mali durumunu kontrol ettiğini ortaya koyuyor. Ayrıca iki kuruluşun bağımsız olduğunu iddia etti. Mali kuralların olası ihlallerine yönelik bir soruşturmanın parçası olarak, Adalet Bakanlığı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ile Binance.US arasındaki ilişki hakkında bilgi istedi.

Binance Yanlış Bir Şey Yapmadığını Söylüyor

Muhabirler, Binance.US sözcüsü Kimberly Soward'ın transferlerle ilgili yanıt vermeyi reddettiğini belirtti. Ancak Reuters'in raporunda güncel olmayan bilgiler kullandığını belirtti. Ona göre Merit Peak, ne bir ticaret platformu ne de Binance.US platformunda hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca, ABD şirketinin banka hesabına yalnızca Binance.US çalışanlarının erişebildiğinden bahsetti.

https://t.co/AZwoBOgsqS ile iflas etmiş hileli borsalar arasında paralellikler kurmak için birçok girişimde bulunuldu. Gerçek gerçekler kendi adına konuşuyor: karşılaştırma yok. Liderlik ekibimiz,… https://t.co/5etl0z3ZUX olan eski DOJ, SEC, FBI ve NYFed çalışanlarından oluşmaktadır.

— Binance.US 🇺🇸 (@BinanceUS) 16 Şubat 2023

Bu rapor kripto para borsasının itibarına zarar verebilirken, Binance iddiaya bazı yanıtlarla hızlı bir yanıt verdi. Şirket, müşterileri aldatmanın yanlış veya şüpheli bir şey yapmadığını savunuyor. Binance ilk olarak Binance.US platformunda faaliyet gösteren Merit Peak adında bir piyasa yapıcı firma olduğunu kabul etti ancak faaliyetleri 2021'de durduruldu. Binance'e göre piyasa yapıcısının platformda olması firmaların adil bir şekilde rekabet ettiğini gösteriyor. indirimler için.

Binance.US müşteri fonlarını asla takas etmez ve ödünç vermez.

Binance.US her zaman 1:1 rezerv tutar ve devlet kurumları tarafından düzenli denetimlere ve düzenleyici raporlamaya tabidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ