Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 10.000 Euro'yu (10.885 $) aşan kripto varlıkları olan Rus kişi veya kuruluşlarına yönelik hizmetleri kısıtlamaya hazırlanıyor.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 10.000 Euro'yu (10.885 $) aşan kripto varlıkları olan Rus kişi veya kuruluşlarına yönelik hizmetleri kısıtlamaya hazırlanıyor.

Avrupa Birliği'nin Rusya'ya yönelik beşinci yaptırımları tarafından uygulanan önlemler, şirket tarafından 21 Nisan'da yayınlanan bir açıklamaya göre, Binance'in hizmetlerinin Rusya'da yerleşik bireyler veya işletmeler tarafından 10.000 Euro'dan fazla kripto varlığına sahip kişiler veya işletmeler tarafından kullanımına kısıtlamalar getirmesini zorunlu kılıyor. .

Firma, bu kısıtlamanın kapsamına giren hesapların sadece para çekme statüsüne alınacağını duyurdu. Bu hesaplar mevduat kabul edemez veya ticaret faaliyetlerinde bulunamaz. Ayrıca kısıtlama, tüm spot ve vadeli işlem sözleşmeleri, saklama cüzdanları, stake edilen ve kazanılan mevduatlar ve diğer türevler için de geçerlidir.

Kripto ticaret uzmanı, Bitcoin'in 45.000 $, hatta 50.000 $'ı tekrar ziyaret etme yolunda olduğunu söylüyor. IMF, Maliye Bakanı tehditlere karşı uyardığı için kripto düzenlemesini Hindistan için öncelikli konu olarak tanımlıyor.

Adres kanıtı ile teyit edilen Rusya dışında yaşayan Rus vatandaşlarının hesaplarının yanı sıra toplam değeri daha düşük olan Rus vatandaşları, Rusya'da ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya'da yerleşik yasal şirketler için hesaplar üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. 10.000 EURO'nun üzerinde ise faaliyete devam edecektir.

Sıradan Ruslar İçin Kısıtlayıcı Önlemler

Bu kısıtlamalar sıradan Rus sakinleri için külfetli olsa da Binance şunları söyledi: “Binance, bu yaptırımların uygulanmasında sektöre liderlik etmeye devam etmeli. Diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz.”

Özellikle, sadece iki hafta önce AB, "potansiyel boşlukları" kapatmak için Rusya'da yüksek değerli kripto hizmetlerinin sağlanmasını yasakladı. IMF uyarırken, Rus yaptırımları kripto kullanımını artırabilir ve doların üstünlüğünü aşındırabilir.

Bununla birlikte, Rusların kriptoya akın etmesiyle ilgili spekülasyonlar ortaya çıktığında, Rusya'nın kripto kullanarak yaptırımların üstesinden gelememesinin üç nedenini belirtmekte fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ