Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) ile işbirliğini duyurdu.

Önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) ile işbirliğini duyurdu. Kripto para biriminin benimsenmesi küresel olarak popülerlik kazanırken, Afrika kıtasının dijital varlıklarda küçük katılımcıları var gibi görünüyor. Futbol ve basketbol gibi çeşitli spor etkinlikleri, dünya çapında kripto para birimlerinin yerini tanıtmak için kripto sponsorlukları ve destekleri alıyor. Bununla birlikte, Binance, bu tür sponsorluklara dahil olan kripto borsasında kaldı.

TotalEnergies Afrika Uluslar Kupası (AFCON) Turnuvası Pazartesi Günü Başlıyor

İşbirliği duyurusu, Afrika'nın en önde gelen erkek futbol şampiyonası olan TotalEnergies Afrika Uluslar Kupası (AFCON) turnuvasının Pazartesi günü başlamasıyla birlikte geldi. Ayrıca Binance, bu yaklaşan AFCON turnuvası için resmi sponsorluğunu ilan etti. Bu hamle, Binance'i AFCON turnuvasına sponsor olan ilk kripto şirketi konumuna getiriyor. Sponsorluk anlaşması, Binance'e CAF'ın sosyal medya içeriğinin destekleyicisi olma yetkisi veriyor. İçerik, turnuva asistini, haftanın asistini ve günün asistini içerir. Ayrıca içerik, Kamerun'un beş şehrinden turnuvanın altı mekanının tamamına yayılan oyunları içerecek.

CAF Genel Sekreteri, Bu Yılki AFCON Turnuvasının Resmi Sponsoru Olarak Binance'i Memnuniyetle Karşıladı

Bir teşekkür konuşmasında, CAF genel sekreteri Veron Mosengo-Omba, bu yılki AFCON turnuvasının Resmi sponsoru olarak kripto borsasını memnuniyetle karşıladığını dile getirdi. Binance ortaklığıyla ilgili iyimserliğinden de bahsetti. Afrika futbolunun yeni ve daha üst bir seviyeye taşınmasına kaynak olacağını belirtti. Binance adına, şirketin Afrika direktörü Emmanuel Babalola, şirket adına konuştu. Kripto borsasının, şirketin tüm Afrika kıtasında kriptoyu yaygınlaştırma misyonunu desteklemek için sponsorluktan yararlandığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ