Binance, dijital varlıkların bilgisini ve benimsenmesini artırmak için Afrika ülkelerine açılmak için bilinçli bir çaba sarf ediyor.

Binance, Afrika

Binance, dijital varlıkların bilgisini ve benimsenmesini artırmak için Afrika ülkelerine açılmak için bilinçli bir çaba sarf ediyor. Birçok vatandaş daha önce kripto para birimine ve ilgili ürünlere yatırım yapmaya başladı. Sonuç olarak, birçok kişinin halihazırda önemli kripto varlıkları var.

Neden Afrika?

Chainalysis verilerine göre, Güney Afrika, Kenya, Tanzanya ve Güney Afrika Cumhuriyeti, kripto benimsemede önde gelen Afrika ülkeleri arasında yer alıyor.

Afrika, 50'den fazla ülkeye ve milyarlarca insana ev sahipliği yapıyor. Bu ülkelerde nüfusun çoğunluğunu gençler oluşturmaktadır. Bu ülkelerin mevcut kaynakları toplumları inşa etmek için kullanılırsa vatandaşlar daha iyi yaşayacaktır. Bireyler, yalnızca doğal kaynaklara güvenmenin yanı sıra, topluluklarının zenginliğini artırmak için çevrimiçi fırsatlardan da yararlanabilirler.

Çevrimiçi para kazanmanın popüler yollarından biri, kripto para birimi yatırımıdır. Sonuç olarak, Binance Blockchain ve Kripto Farkındalık Turunun BCAT katılımı artırması bekleniyor.

Birçok insan blok zinciri ve kripto para birimleri hakkında çok şey öğrenecek ve sonuç olarak daha iyi bir anlayış kazanacaktır. Ayrıca bu teknolojileri kullanmanın tehlikelerinin de farkında olacaklar. Sonuç olarak, daha fazla kabul ve elbette daha fazla varlık olacaktır.

Binance Turunun Detayları

2019'dan beri Binance, yıllık BCAT turuna ev sahipliği yapıyor. 21 Mayıs'ta borsa, 4 Haziran'da başlayacağını belirterek Nijerya'ya seyahat edeceğini duyurdu. Amaç, Güneydoğu'daki kurumları ziyaret ederek birçok Nijeryalı gence ulaşmak.

Tur, 60.000 Nijeryalı öğrencinin kayıtlı olduğu Enugu'daki Amado Etkinlik Merkezinde sabah 9:00'da başlayacak. Nijerya gezisini bitiren ekip Gana, Kamerun ve Uganda'ya gidecek.

Ekip, katılımcılara kullanabilecekleri internet tabanlı teknolojiler hakkında bilgi verecek. Tur, gençlere ayrıntılara göre sosyal finans (SocialFi) ve blockchain hakkında bilgi verecek. Katılımcılar ayrıca Metaverse, NFTs, P2E ve Mover2Earn'i daha iyi anlayacaktır.

Afrikalılar Kripto Eğitiminden Yararlanabilir

Bu turun Afrika'daki iyi faydaları göz ardı edilemez. Örneğin, alternatif gelir kaynakları arayan vatandaşlar arasında farkındalık yaratacaktır. Zenginliği en üst düzeye çıkarmak için birçok Afrika ülkesinde yatırım fırsatlarını belirlemek zor. Öte yandan kriptoyu ve ürünlerini anlamak kapıları açacaktır.

Diğer bir avantaj ise, Bitcoin ve BT endüstrilerinde uzaktan çalışmak isteyen birçok kişinin çabalarını nereye yoğunlaştırması gerektiğini bilmesidir. Blockchain ve kripto para varlıkları ile kâr etmenin sayısız yöntemi vardır.

Cryptocurrency piyasası son yıllarda katlanarak arttı. Son beş yılda neredeyse %500 artış. Sadece kripto para birimlerinde değil, aynı zamanda DeFi, NFT'ler, Play-to-kazan oyunları, Metaverse vb. gibi blockchain ile ilgili diğer teknolojilerde de bir patlama oldu.

Gerekli uzmanlığa sahip olanlar, uzaktan hizmet sunabilir ve daha fazla para kazanabilir. Bu onların Afrika bankacılık sisteminin dışında daha fazla para kazanmalarını sağlayacak ve hayatlarını iyileştirmelerine izin verecek.

Ek olarak, daha fazla insan dijital varlıkları kullandıkça, başka bir parasal işlem seçeneği haline gelecektir. Özellikle Nijerya'da Bitcoin işlemlerine yönelik enflasyon ve düzenleyici engeller artık hevesli yatırımcıları engellemeyecek.

Blockchain ve kripto, ekonomik piyasalarda oldukça devrim yarattı. Bu teknoloji büyük ölçüde henüz emekleme aşamasında olduğundan, ekonomisi ne kadar geri veya gelişmiş olursa olsun, herkes eşit fırsata sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ