Binance Research, kısmen Facebook'un önerilen varlığının ödeme dünyasını önemli ölçüde değiştirebileceğini iddia ederek, uzun bir raporla ortaya çıkan Libra’nın en son teknik incelemesine girdi.

Binance Araştırma Ekibi Libra’nın Ödeme Sektörü Devlerine Etki Edeceğini Düşünüyor

Binance Research, kısmen Facebook'un önerilen varlığının ödeme dünyasını önemli ölçüde değiştirebileceğini iddia ederek, uzun bir raporla ortaya çıkan Libra’nın  en son teknik incelemesine girdi.

22 Nisan raporu, " Libra’nın  öngörülen küresel ödeme sistemi, SpaceX’in uzay endüstrisine yaptıklarını ödeme endüstrisine yapabilirdi: yüksek giriş engelleri olan sağlam bir sektörün temellerini sarsabilir. Yaygın olarak mevcut olan programlanabilir para çıkarmanın avantajı zaten çok sayıda verimlilik kazanımı başlatacaktır."

Bir yıl süren düzenleyici geri dönüşten sonra Libra’nın  görünümü

Haziran 2019'da ilk tanıtım belgesini yayınladıktan sonra, düzenleyici organlar hızla eleştilerde bulundu ve bir dizi mahkeme duruşması yürütürken projeyi durdurdu. Binance raporuna göre, Libra planlarında birkaç değişiklik yaptı, görünüşe göre düzenleyicileri dinledi.

En son teknik incelemesinde, Facebook'un Libra varlığı kendini yeni bir finansal çerçeve olarak konumlandırıyor. “Libra’nın  misyonu, milyarlarca insanı güçlendiren basit bir küresel para birimi ve finansal altyapı sağlamaktır” diyor.

Libra'nın en son teknik incelemesine atıf yapan Binance Research, çalışmanın üç önemli noktasını işaret etti - Libra’nın  blok zinciri, Libra Coinleri (Libra’nın  Rezervinde depolanan sabit paralar) ve Libra Birliği olarak bilinen bağımsız bir yönetim organı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ