Önemli bir gelişme olarak Binance, atıl durumdaki birkaç Binance sabit coin'in imha edilmesini resmen onayladı.

Binance Atıl Stablecoinleri Yok Ederken Bu Gelişme Heyecan Uyandırıyor

Önemli bir gelişme olarak Binance, atıl durumdaki birkaç Binance stablecoin'in imha edilmesini resmen onayladı. Bununla birlikte, yerel ağlarında teminat olarak kullanılan eşdeğer miktarda token daha sonra serbest bırakılacaktır. Duyuruda, "Binance bugün bir dizi atıl Binance stablecoini imha edecek ve teminat olarak kullanılan aynı miktarda tokenı serbest bırakacak" deniyor. Bu hamleden etkilenen sabit coinler arasında TRXOLD (BSC), PAX (BSC), DAI (BSC), USDP (BSC), PAXG (BSC), PAXG (BNB), BUSD (BSC) ve USDC (BSC) yer alıyor.

Gemini Foundation Kaldıraçlı PEPE İşlemleri Ekliyor

Gemini'nin türev platformu Gemini Foundation, maksimum 100x kaldıraç oranına sahip PEPE/GUSD sürekli sözleşmelerini tanıttı. Borsa şu anda BTC/GUSD, ETH/GUSD ve PEPE/GUSD sürekli sözleşmelerini desteklemektedir. Bununla birlikte, kaldıraçlı PEPE işlemleri ABD, İngiltere ve AB yargı bölgelerinde mevcut olmayacaktır.

Alchemy Pay, Türkiye'deki Büyük Bankalar Aracılığıyla Altcoin Satın Alma Hizmeti Sağlıyor

Alchemy Pay, Türk kullanıcılar için banka havaleleri yoluyla uygun bir altcoin satın alma hizmeti başlattı. Hizmet, Ziraat Bankası, Türkiye Bankası, İş Bankası gibi önde gelen bankalarda mevcuttur. Türkiye, banka havalelerinin yerel ödemeler için popülerlik kazanmasıyla birlikte hızla büyüyen bir çevrimiçi pazar olarak ortaya çıkmıştır. Özellikle, ülkedeki kartlı ödemeler, 2022'nin ilk yarısında 2021'in aynı dönemine kıyasla %103'lük önemli bir büyümeye tanık oldu ve toplam 80 milyar dolarlık ödeme gerçekleşti. 157,8 milyon aktif banka kartı ile Türkiye, pazarın genişlemesi için büyük bir potansiyel sunuyor. Alchemy Pay'in bu gelişen pazara girişi, daha geniş bir kullanıcı tabanına hizmet etmekte ve küresel olarak geleneksel ve kripto ekonomileri arasındaki boşluğu doldurmaktadır.

Dev Balina Adresi Uyanıyor ve Önemli İşlemler Yapıyor

0xfd7 ile başlayan dev bir balina adresi 1,5 yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra yeniden aktif hale geldi. Balina ilk işleminde 6 milyon USDT'yi ortalama 30.988 $ fiyatla 193,6 WBTC ile değiştirdi. Daha sonra, WBTC bakiyesinin tamamı yeni bir cüzdana aktarıldı. Bu adres daha önce Ağustos ve Aralık 2021 arasında 4,15 milyon WOO satın almış ve bu pozisyondan 989.000 $ (%32,8 yatırım getirisi) kâr elde etmişti.

Coinbase-SEC Davası Yasal Savunmaları için Yeni Tarihler Belirlendi

Coinbase-SEC davasındaki yasal işlemler, SEC'in ilk yasal savunmasını 13 Temmuz'da sunacağını görecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ