Binance Pazartesi günü madencilik havuzu hizmetinin resmi lansmanını açıkladı. Bir duyuru yazısında, şirket ilk teklifinin Tam Paylaşım Başına Ödeme veya FPPS kullanarak bitcoin'e odaklanacağını söyledi.

Binance, Bitcoin

Binance Pazartesi günü madencilik havuzu hizmetinin resmi lansmanını açıkladı. Bir duyuru yazısında, şirket ilk teklifinin Tam Paylaşım Başına Ödeme veya FPPS kullanarak bitcoin'e odaklanacağını söyledi. Bu yöntem altında, blok ödülden elde edilen gelir - şu anda 12.5 BTC - ve işlem ücretlerinin en azından bir kısmı havuz katılımcıları arasında paylaşılmaktadır. Gelecekteki teklifler hem proof of work hem de proof of stake tabanlı ağlara odaklanacak.

"Binance Pool, kullanıcılara madencilik hizmetleri sağlayarak mevcut Binance borsasını tamamlamayı amaçlıyor. Madencilik gelirleri, doğrudan Binance borsasında, P2P platformlarına doğrudan erişim ile takas edilebilir"

Binance, nisan başında hizmeti resmen tanıttı. Binance CEO'su Changpeng Zhao, Cuma günü yaptığı açıklamada, havuzun ilk bitcoin bloğunu keşfettiğini söyledi.

Lansmanla birlikte Binance, özel bir havuz hizmeti başlatan en son borsa oldu.

 Yukarıdaki grafik, Nisan 2020 itibariyle madencilik havuzları arasındaki tarihsel hash gücü dağılımını göstermektedir. Önemli bir veri noktası, başka bir borsa olan OKex tarafından görülen büyümedir. Eylül ayında yayına girdikten sonra OKEx'in payı ağın yaklaşık yüzde 7'sine yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ