Kripto para birimlerinin fiyatının yükselmesi ile talep artışı yaşanan kripto para alışverişlerinin yapıldığı bazı büyük borsalar üye alımlarını geçici olarak kapattılar. Bu yoğun kullanıcı akışı, kayıt portallarının geçici olarak kapanmasına neden olan büyük altyapı endişelerine yol açtı.

2017 yılının son yarısı boyunca dijital para birimi borsaları rekor sayıda kullanıcı sayısına ulaştı. Binance, Coinbase'in günde 100.000'den fazla kullanıcı kaydı yaptığını ve Kraken'in günde 50.000 yeni kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi.

Kripto para kullanıcılarının inanılmaz derecede fazlalaiması, birçok kripto para borsasının altyapısını etkiliyor, bazıları Kraken gibi, kullanılabilirlik açısndan altyapı sorunu yaşıyor. Borsalar, bu yüzden alt yapılarını geliştirme yoluna giderlerken yeni kullanıcı kayıtlarını bir süre durdurma kararı aldılar.

Bittrex, yeni kullanıcıları bünyesinde barındıran ilk alışveriş platformlarından biridir. Aralık 2017'de bu ABD merkezli borsa şu duyuruyu yapmıştı;

    "Son birkaç hafta içinde çok sayıda yeni hesap kaydı yaptık."

Bittrex'e ek olarak, diğer iki platform da benzer bir karar almak zorunda kaldı borsalar Bitfinex ve Binance. Bildiğiniz gibi bu borsalar altcoinler ile ilgili en zengin ve güvenilir borsalar. Bitfinex'e yeni kayıtlarolmak için girenler yeni hesap oluşturulmasının duraklatıldığını belirten bir uyarı ile karşılaşıyorlar.

Mesajın bir kısmı şöyle:

"Bitfinex hesabını açmaya gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Bununla birlikte, olağandışı talep nedeniyle yeni hesap oluşturma geçici olarak durdu.
"Bitfinex profesyonel traderlara hizmet etmeye odaklanmış ve en çok Bitcoin hacmine sahip bir borsa. Yeni hesapları geçici olarak kabul etmemize karar vermemizin nedeni, sistemimizi yeni, küçük hesaplarla doldurarak mevcut traderlar için hizmetlerimizin kalitesini zayıflatamayacağımızdır. "dedi.

Binance, Bitfinex, Bittrex ayrıca bir altyapı güncellemesi yapılırken kayıtları durdurmak zorunda kaldı. Bittrex ve Binance, yeni hesap kayıtlarının yeniden açılması için bir zaman çizelgesi vermezken, Bitfinex 15 Ocak 2018'den itibaren kayıtlara izin vermeyi düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ