Bu yazımızda sizlere Binance Coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Yazıyı okuduktan sonra koin ile ilgili olarak bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Binance (BNB) Coin Nedir? BNB İyi Bir Yatırım mı?

Bu yazımızda sizlere Binance Coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Yazıyı okuduktan sonra koin ile ilgili olarak bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Binance Coin Nedir?

Binance Coin (BNB), Binance borsa platformunun kripto para birimidir. Binance şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olduğu için BNB son zamanlarda ilgi çekti. Binance (BNB) coin hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Dijital kripto para, sınırları geçmek için hükümetlere ve merkez bankalarına bağlı olmayan, uluslararası kabul gören bir para türüdür. Dolayısıyla, bu para birimleri merkezi değildir. Şu anda, değeri korunduğu için daha fazla insan bu yeni para biçimini benimsiyor ve altına ve en geleneksel fiat para birimlerine bir alternatif olabilir.

Kripto para biriminde yeniyseniz, devrimin uzun bir yol katettiğini belirtmekte fayda var. Kripto ticaretinin zirvede olduğunu düşünsek de, kripto piyasası yeni ve yenilikçi dijital paralar ve tokenlarla sürekli yükseldiği için muhtemelen yanılıyoruz.

Kripto para birimleri, benzeri görülmemiş bir oranda küresel dijital piyasaya sunuluyor. Dijital para birimlerine artan bir ilgi var ve bu da ticaret alanını inanılmaz derecede dinamik hale getiriyor.

Binance (BNB) nedir?

Binance, "İkili" ve "Finans" kelimelerinden gelir. 2 anlamı vardır.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biridir.

BNB Coin, bir kripto paradan diğerine para alışverişi yapılırken aracı olarak kullanılabilen bir kripto para birimidir.

ChangPeng Zhao, 2017 yılında Beijie Technology adlı bir Çin şirketi kurdu. Beijie, Binance borsasını yöneten holding şirketidir. Şu anda merkezi Hong Kong'dadır. Zhao, Binance ekibiyle birlikte platformun büyümesini dünyanın en başarılı borsalarından biri haline getirmek için çalıştı.

Binance Coin (BNB) İlk Koin Arzı (ICO)

Borsa platformunun oluşturulmasını finanse etmek için Zhao ve ekibi bir token geliştirdi ve İlk Koin Teklifi aracılığıyla fon topladı. ICO yaklaşık bir ay sürdü ve 15 milyon dolar topladı. Bu, yeni geliştiricileri işe almak, pazarlama ve borsa sunucularının güvenliğini artırmak gibi girişim masraflarını ödemek için yeterliydi.

BNB tokenı, dijital paraları değiştirirken ortaya çıkan işlem ücretlerini ödemek için kullanılabilir. Örneğin, Litecoinlerinizi Bitcoin'e dönüştürmek istiyorsanız, bir miktar işlem ücreti ödemeniz gerekir.

Binance Token yenilikçiydi. Tokenı satın alan ve işlem ücretlerini ödeme aracı olarak kullanan kullanıcılar %50 indirimle ödüllendirildi. Çoğu kullanıcı, daha fazla Bitcoin veya diğer büyük altcoin satın almak için tokenlerden faydalanır ve bazı harika getiri elde eder.

Borsa platformunun mükemmel yönetimi, milyonlarca kullanıcının gelmesine yardımcı oldu. Kripto para borsa alanı rekabetçiydi, ancak Binance piyasadaki ilk 3 arasında yükseldi. Şimdi ise işlem gören hacme göre dünya çapındaki en büyük borsadır.

Neden Binance Coin Satın Almalı? BNB Özellikleri

Düşük Maliyet

BNB, oldukça uygun fiyatlı olduğu için Bitcoin yerine diğer coinleri satın almak için uygundur. Binance platformunda BNB para birimini serbestçe takas edebilirsiniz.

Arz ve Talep

Arz ve talep, dijital bir borsada bir para biriminin değerinin büyümesini belirler. Bitcoin, 21 milyon tedarik üst sınırı nedeniyle değer kazandı. Aynı şekilde 99 milyon BNB coin zaten piyasada ve hızla yayılan şöhretiyle arzı düşüyor. Bunun koinin geleceği üzerinde iyi bir etkisi olacaktır.

Topluluk Güveni

Binance, kullanım kolaylığı ve 30.000 $'lık yüksek para çekme limiti nedeniyle açıkçası piyasadaki en güvenilir kripto paralardan biri. Yatırımcılar, asgari güvenlik sorunları nedeniyle BNB'ye daha fazla güveniyor. Sağlam, ERC 20 ilkeleri ile inşa edildi ve sonra Binance Chain’e geçti.

Büyüme

Binance platformunun değeri arttıkça, BNB para birimi de aynı oranda büyüyor. Bitcoin protokolü kadar güçlü bir altyapıya sahiptir.

BNB Token'in Geleceği

Binance Ekibi, insanların tokenlarını benimsemeleri ve borsalarını varsayılan kullanıcı olarak kullanmaları için pek çok teşvik sağladı. Yatırımcıları platformu kullanmaya çekmek için yarışmalar, indirimler ve daha çekici yöntemler kullandı.

Binance Coin Fiyat Tahmini

BNB'yi ticaret ve spekülasyon için kullanan birçok yatırımcı, sağlıklı bir yatırım getirisi yoluyla indirimlerin avantajlarından yararlanıyor. BNB, gelişen bir varlığın tüm özelliklerini sergiliyor.

Binance Coin yazının yazıldığı sırada tüm zamanlar rekoru kırarak 75 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tabi bu rakamın değişebileceğini unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ