Merhaba arkadaşlar son zamanlarda en çok en çok altcoini barındıran ve en az komisyon ücreti kesen Binance borsasını kullanmaktayım. Birde Binance neredeyse tüm çatallanmalarda yeni verilecek olan çatalın coinlerini air drop olarak vermekte. Binance da bulunduğum süre içerisinde. Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Super Bitcoin ve Bitcoin X gibi air dropları hesabıma yansıttılar. Buda gerçekten Binance hesabımı havadan gelen bir coin cennetine dönüştürmüş oldu. İlerleyen ve çatallanmalarıda vereceklerini düşünmekteyim. Diğer yandan yaptığınız işlem ücretleri için alınan komisyon miktarı 0.10% normalde bu oran bildiğiniz gibi %0.25 hatta Binance coin bulundurursanız elinizde bu miktar %0.05 olmakta. Neredeyse hiç bir işlem ücreti ödememek gibi bir durumdan bahsetmekteyim.

Nasıl Üye olurum?

Binance web sitesine giriyoruz. Buradan tıklayarak girebilirsiniz, Karşınıza böyle bir sayfa gelecektir;

 daha sonrasında sağ üst kısımda bulunan "Register" kısmına tıklayarak üye olma işlemimizi başlatıyoruz.

Karşımıza bir forum çıkacak ve burada bizden kayıt için bilgilerimizi istemekte, e-mail adresiniz şifreniz ve referans kodu varsa eğer elinizde girmenizi istiyor. Kullanım anlaşmasınıda işaretledikten sonra "Register" butonuna basıyoruz.

kaydınızı tamamladıktan sonra size küçük bir güvenlik catpca sı çıkartıyor buda puzzle tarzı mouse ile kaydırdıktan sonra puzzle tamamlanıyor ve robot olmadığınız anlaşılıyor.

Sonra sistem sizi onaylıyor ve e-mail aktifleştirmesi için size bir e-mail gönderiyor.

e-mailinizden aktifleştirme linkine tıkladıktan sonra artık Binance borsasına üyeliğiniz tamamlanmış oluyor. Daha sonra login kısmından giriş yapıyorsunuz.  Giriş yaptıktan sonra karşınıza size ait olan bir anasayfa tanımlanıyor ve herseferinde sizin giriş kayıtlarınızı tutan ve hesap özelliklerinizi değiştirebileceğiniz bu sayfa geliyor.

Hesabınız normalde Lv.1 den başlıyor dilerseniz Lv.2 yapabilirsiniz ben kendim için hesabımı onaylattım çünkü günlük çekim miktarı 2 Bitcoin'e kadardı ve daha fazla çekim yapamıyordum. Hesabınızı onaylatmadan al/sat yapabilirsiniz fakat onaysız hesaplar herzaman için bir tehlikedir. Ve 2FA kullanmanızı öneririm "Google Auth" yükleyerek Disable olan kısmı "Enable" yaparsanız aktifleşecektir. Size bir QR kod veriyor onun görüntüsünü bilgisayarınıza biryere kaydedinki telefonunuza birşey olursa yeni QR kod ile 2FA alabilesiniz yoksa hesabınıza bir daha giriş yapmanız için support ile bir ton çene çalmanız gerekebilir. 

Sol üst kısımdan "Exchange" bölümüne tıklıyoruz. Burada karşımıza "Basic" ve "Advanced" seçeneği çıkıyor buradan dilediğinizi seçebilirsiniz Basic adı üstünde biraz daha kolay bir sayfa Advanced ise biraz daha karmaşık bir sayfa ama sonuçta ikiside aynı işlevi görüyor.

Basic

Advanced

Bu kısımdan paranızı istediğiniz gibi altcoinlerle değiş tokuş yapabilir yada sadece al/sat yapabilirsiniz. Hesabınıza para aktarmak için Sağ üst kısımda bulunan "Deposits and Withdrawals" seçeneğine giriyorsunuz ve oradan para yatırmak istediğiniz coini bularak "+" butonuna basıyorsunuz yani bu "Deposit" anlamına geliyor. Size aktarım yapmanız için Binance Wallet adresinizi tanımlıyor. Daha sonra sizde istediğiniz yerden bu wallet adresinize Bitcoin yada diğer coinlerinizi gönderebilirsiniz. Aynı şekilde çekim yapmak içinde "-" butonuna basıyorsunuz sizden bir wallet adresi istiyor ve başına da bir tanım olarak "Label" kısmı yazıyor. Label kısmına aktarmak isteidiğiniz borsanın adını yazmanız wallet adresinin nereye ait olduğunu size hatırlatacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ