Şirket, şimdi 2019'dan beri ödeme aracılık işinde bulunan bir ödeme işleme şirketi olan Latam Gateway ile çalışacağını belirtti. Binance, itibari para yatırma ve çekme durumunu kısa süre içinde normalleştirmek için çalışacağını bildirdi.

Binance, Brezilya

Ödeme İşleme için Latam Gateway ile Binance İş Ortaklığı

İşlem hacmine göre önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Brezilya'daki platformunda fiat hareketleriyle karşılaştığı sorunları çözmek için yeni bir ortaklık duyurdu. Borsa, önceki ortağı Banco Capitual'ın yerini alacak bir ödeme işleme şirketi olan Latam Gateway'in hizmetlerini kaydettiğini belirtti.

Bir blog gönderisinde borsa, Latam Gateway'in 2019'dan beri Brezilya'da bir ödeme işleme şirketi olduğunu ve 2014'ten bu yana bu alanda deneyime sahip yöneticiler tarafından kurulduğunu ve ayrıca başka bir ödeme işleme şirketi olan Boa Compra'yı kurduklarını söyledi.

Ülkenin borsa için önemi hakkında Binance şunları söyledi:

Brezilya, şirket için son derece önemli bir pazar ve yerel kullanıcılar için hizmetlere yatırım yapmaya ve genişletmeye devam edecek, ayrıca ülkedeki blok zinciri ve kripto ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacak.

Binance için bu borsa şu anda Brezilya menkul kıymetler denetçisi tarafından düzenlenen bir şirket olan Sim;paul'u satın alma sürecinde olduğundan, kullanıcılarının platformlarını normal şekilde kullanmalarına izin veren geçici bir önlemdir.

Eski Sıkıntılar

Binance, bu ayın başlarında, eski ödeme ortağı Capitual'ın daha güçlü KYC önlemleri uygulamaya başlaması ve platformunu ülkenin Merkez Bankası gereksinimlerine uyacak şekilde uyarlamasıyla itibari para yatırma ve çekme ile ilgili sorunlar yaşamaya başladı.

Binance Capitual'a karşı yasal işlem başlatacağını açıklarken, ödeme şirketi Binance'in platformunu Brezilya Merkez Bankası'ndan gelen yeni gereksinimlerle başa çıkmak için uyarlamadığını belirterek yalanladı. İşlem hizmetlerini bölgedeki Kucoin ve Huobi gibi diğer borsalara da ödünç veren Capitual'ın raporlarına göre, bu diğer şirketler platformlarını uyarladılar ve normal şekilde çalışmaya devam ettiler.

Binance, Brezilya'da şu anda duraklatılmış olan doğrudan itibari para yatırma ve çekme işlemlerinin durumunu normalleştirmek için Latin Ağ Geçidi tarafından sunulan hizmetlerin entegrasyonunu yakında koordine etmeyi umuyor, ancak müşteriler yine de para giriş ve çıkışları için alternatif yollar kullanabilirler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ