Binance Bridge 2.0, tüm popüler blok zinciri ağlarının blok zincirler arası likiditeye erişmesini sağlayan yeni bir köprü hizmetidir.

1.Binance Bridge 2.0 nedir?

2.Çapraz zincir teknolojisi neden önemlidir?

3.Binance Bridge 2.0 nasıl çalışır?

4.Binance Bridge 2.0 ile CeFi ve DeFi entegrasyonu

1.Binance Bridge 2.0 Nedir?

Binance Bridge 2.0, tüm popüler blok zinciri ağlarının blok zincirler arası likiditeye erişmesini sağlayan yeni bir köprü hizmetidir.

Binance, Ethereum tabanlı tokenleri hem listelenmiş hem de listelenmemiş BToken olarak BNB Zincirine bağlamak için Binance Bridge 2.0'ı başlattı. BNB Zinciri ekosistemindeki metaverse, blok zinciri tabanlı oyunlar, merkezi olmayan finans (Defi) ve daha fazlasını keşfetmek için sarılmış BToken'lerinizi kullanabilir, takas ihtiyacını azaltabilir ve blok zincirini rahatsız eden diğer birlikte çalışabilirlik engellerini aşabilirsiniz.

Bu nedenle Binance kullanıcıları, köprüyü tüm merkezi finans Cefi ve DeFi için tek durak noktası olarak kullanabilecekler. Binance Bridge'in ilk versiyonunun arkasındaki amaç, birden fazla blok zincirini daha birlikte çalışabilir hale getirmekti. Buna ek olarak, herkesin kripto varlıklarını Binance Chain şimdi BNB Chain ve Binance Smart Chain şimdi BNB Smart Chain sarılı tokenlerle ve tersi takas etmesine izin verdi.

Tokenkeri  takas etme tekniği yalnızca Binance.com'da desteklenir. İlk sürümde iki kategori içerir: Peg-In ve Peg-Out. Kullanıcılar, Peg-In'i kullanarak yerel tokenleri BNB Zinciri veya BNB Akıllı Zinciri üzerindeki sabitlenmiş tokenlerle değiştirebilir. Bu arada, Peg-Out tekniği, kullanıcıların sabitlenmiş tokenleri BNB Zinciri veya BNB Akıllı Zinciri üzerindeki yerel tokenlere dönüştürmesine olanak tanır.

Binance Bridge sürüm 2.0'daki düzenli para yatırma ve çekme işlevleri, kullanıcıların orijinal blok zincirleri ve BNB Zinciri arasında jetonlar arasında köprü oluşturmasına olanak tanır. Gelecekte Binance, kullanıcıların tek bir tıklamayla benzer dönüşümleri gerçekleştirmesini sağlamak için mobil uygulamasını da geliştirmek istiyor.

Bu makale, Binance Bridge 2.0 aracılığıyla CeFi ve DeFi entegrasyonunu ve Binance Bridge'in nasıl çalıştığını tartışmayı amaçlamaktadır.

2.Çapraz Zincir Teknolojisi Neden Önemlidir?

Çapraz zincir teknolojisi, değer ve bilgilerin birden fazla blok zinciri ağı arasında aktarılmasına izin vermeyi amaçlar. Blockchain birlikte çalışabilirliğini geliştirmek için son seçenek olarak kabul edildiğinden, önemli bir tartışma konusu haline geliyor.

Zincirler izole bir şekilde çalıştığı için insanlar çoğunlukla dağıtılmış defter teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanamadı. Sonuç olarak, birden fazla blok zincirinin iletişim kuramaması nedeniyle insanlar blok zinciri teknolojisinden tam olarak yararlanamadılar.

Çapraz zincir teknolojisi, blok zincirler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayarak, daha kolay iletişim kurmalarını ve bilgi paylaşmalarını sağlayarak bu endişeleri gidermeyi amaçlar. Ripple (XRP), zincirler arası işlemleri araştıran bir blok zinciri projesine iyi bir örnektir. Ripple, dünya çapındaki bankalara, çeşitli fiat para birimleri ve kripto para birimlerinde sınır ötesi ödemelerin yapılmasında yardımcı oluyor.

Diğer önemli blok zinciri birlikte çalışabilirlik projeleri arasında Polkadot (DOT) blok zinciri bulunur. Genel ağlar, özel zincirler, izinsiz arayüzler ve oracle'lar arasında sorunsuz bir bağlantı sağlar.

Ek olarak, blok zinciri birlikte çalışabilirlik çözümlerinin arkasındaki geliştiriciler, bağımsız blok zinciri çözümlerinin bir Polkadot aktarma zinciri aracılığıyla bilgi alışverişinde bulunabileceği bir interneti mümkün kılmak istiyor.

3.Binance Bridge 2.0 Nasıl Çalışır?

BToken'lar, temel varlığa 1:1 oranında bağlıdır ve BToken'larınızı istediğiniz zaman orijinal varlığa çevirebilirsiniz.

BTokens, temel varlıklara 1: 1 oranında sabitleneceğinden, orijinal kriptolarla değiştirilebilirler. Platformda gösterilmeyen köprülü tokenler yalnızca fon cüzdanına aktarılacaktır. Benzer şekilde, platformun köprülü tokenleri  fon veya spot cüzdana taşınacaktır. Binance'e göre en önemli değişiklik, tüm bunları üçüncü taraf bir cüzdan oluşturmak zorunda kalmadan doğrudan Binance hesabınızdan gerçekleştirebilecek olmanız.

Listelenen tokenlar doğrudan fonunuza veya spot cüzdanınıza girerken, listelenmemiş köprülü tokenler Binance Uygulamasında ayrı bir kendi kendini saklama cüzdanında (SCW) saklanır. Kendi kendine saklanan bir cüzdan, kullanıcıların kripto para birimleri gibi dijital varlıkları saklamasına olanak tanır. Bileşik Likidite Havuzu gibi blok zinciri tabanlı finansal uygulamalarla işlem yapmak için gözetimsiz cüzdanlar olarak da bilinen SCW'ler gereklidir.

Çapraz zincir köprüsü, birden fazla blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliği teşvik edecek ve kullanıcıların platform tarafından belirtildiği gibi BNB Zincirindeki Defi'ye anında erişmesine izin verecektir. Bu ilerlemenin Binance platformuna olan talebi artıracağı ve bunun sonunda daha yüksek değerlemesine yansıyacağı tahmin ediliyor.

4.Binance Bridge 2.0 ile CeFi ve DeFi Entegrasyonu

DeFi, değiştirilemez tokenler NFT'ler, oyun oynama ve meta veri deposu gibi son teknoloji Web3 kullanım durumlarının geliştirilmesine öncülük ediyor. Binance Bridge 2.0, DeFi, CeFi ile aynı sorunsuz kullanıcı deneyimini sürdürürken dünya çapında daha geniş bir kitleye sunulabilir.

“DeFi” ekosisteminin çoğu, kolaylık nedeniyle merkezi hizmetlere dayanır; bu, geleneksel merkezi bankacılık dünyası ile yeni merkezi olmayan para dünyasının herkesin yararına nerede kesişebileceğini anlamamızı sağlar.

Binance, ilk köprüsü ile Binance.com'da listelenen varlıkları diğer blok zincirlerine bağlamayı mümkün kıldı. CeFi ve DeFi'yi entegre etmek için Binance Bridge 2.0, ERC20 jetonlarını BEP20 BTokens'a sarmanıza ve Ethereum veya diğer desteklenen varlıklarınızı BNB Akıllı Zincirinde çalışan DeFi protokolleriyle hemen stake etmeye başlamanıza izin vererek kurtarmaya gelir.

Binance ayrıca tamamen yeni bir otomatik token dolaşım kontrol sistemi uyguladı. Sıcak cüzdanlardaki bir arabellek boyutu dışında, borsa, sarılmış varlıklar olarak bilinen sabitlenmiş belirteçlerin fazlasını tutmayacaktır. Bunun yerine, kullanıcılar sabitlenmiş tokenleri BNB Akıllı Zincirine çektiğinde, daha fazla token basacaktır.

Binance Bridge 2.0, birkaç sent kadar düşük işlem ücretleri ve üç saniye kadar yüksek işlem hızları ile BNB Akıllı Zincirinde çalışan güvenilir bir köprüdür. Binance'in en yüksek güvenlik standartları tarafından korunur ve BNB Akıllı Zincirinde çalışır.

Neredeyse tüm Ethereum tabanlı paralar, Binance Bridge 2.0 aracılığıyla desteklenecek ve BNB Akıllı Zincir DApp'lerine doğrudan erişime izin verecek. Bu çapraz zincir köprüsü, birkaç blok zinciri arasında birlikte çalışabilirliği geliştirir ve size BNB Akıllı Zincirinin DeFi dünyasına doğrudan erişim sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ