Binance, BEP-95 günlük token yazma mekanizmasını tanıtacak ve tam düğüm senkronizasyonunu iyileştirecek olan Bruno yükseltmesi v1.1.5'i bugün gerçekleştirecek.

Binance, BEP-95 günlük token yazma mekanizmasını tanıtacak ve tam düğüm senkronizasyonunu iyileştirecek olan Bruno yükseltmesi v1.1.5'i bugün gerçekleştirecek. BNB, yeni deflasyonist sistemle birlikte artması beklenen uzun vadeli gerçek değerle 626 dolardan işlem yapmak için gün içinde yüzde 2.1 kazandı.

Binance bugün, her işlemde token yakmayı başlatmak için Binance Smart Chain (BSC) Bruno yükseltme v1.1.5'i gerçekleştirecek. Güncelleme ayrıca, Binance'in 17 Kasım'da bir zorluk olduğunu söylediği tam düğüm senkronizasyonunu da iyileştiriyor. O gün, ağın günlük aktif adresleri 2 milyonu aştı ve işlenen işlem sayısı 24 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14 milyona ulaştı.

Binance'in resmi web sitesinde belirttiği gibi: Bu hard fork, yeni bir BNB yazma sürecini tanıtmak için BSC'nin ekonomik modeline gerçek zamanlı bir yazma mekanizması sunacak ve tam düğüm senkronizasyonunu %60'tan fazla hızlandıracak.

Binance Bruno yükseltmesi, Sert Çatal ve BEP-95

Özellikle, ağ yükseltmesi ve hard fork'un 13.082.000 BSC blok yüksekliğinde veya 30 Kasım saat 08:00 UTC'de gerçekleşmesi planlanıyor. Daha önce geçen ayın sonlarında duyurulan gerçek zamanlı token yakma için BEP-95'i (Binance Evolution Protocol) beraberinde getirecek. Tam düğüm operatörleri (doğrulayıcılar), ek blokları almaya ve yürütmeye devam etmek için v1.1.5'e yükseltmeye teşvik edilir.

Güncelleme, Binance kullanıcılarını ve geliştiricilerini etkilemez. Ancak, BSC'deki para yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık 30 Kasım 07:45 UTC'den itibaren askıya alınacaktır. Yükseltilmiş ağ kararlı kabul edildiğinde bunlar devam edecek. BSC'de BNB ve diğer tokenlerin ticareti her zamanki gibi devam edecek. Bundan sonra, Binance topluluğu tarafından ayarlanabilen bir kısım olan işlem ücretlerinin yüzde 10'u oranında token yakma gerçekleşecek.

 

Binance, BNB Değerini Artırmak İçin Gerçek Zamanlı Bir Token Yakma Mekanizması Öneriyor

Binance, “Bu yükseltmenin etkinleştirilmesinden sonra, blok zinciri bir dizi yeni özelliği işleyebilecek ve mevcut hataları ortadan kaldırabilecek” dedi.

BNB Tokeni  ve Fiyat Hareketi

105.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), gelişme haberleriyle ivme kazandı. Basın zamanında, verilerimiz kripto paranın gün içinde yüzde 2,1 artışla 626,88 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. 24 saatlik işlem hacmi 2,4 milyar dolar.

Ek olarak, BNB'nin yaklaşık 168 milyon tokenlik bir tedarik sınırı vardır ve bunun 100 milyonu yakma sonrasında dolaşımda kalacaktır. Binance, en son yakma işlemi 1 milyondan fazla tokeni dolaşımdan yok ederek BNB tokenlerinin  periyodik olarak yakılmasını sağlıyor. BEP-95 şimdi madalyonun deflasyon oranını artıracak ve muhtemelen “uzun vadede BNB'nin gerçek değerini” artıracaktır. Token yakma, ağ ademi merkeziyetçiliğini de artıracaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ