Binance CEO'su Changpeng Zhao, CFTC'nin piyasa manipülasyonu suçlamalarına yanıt verdi.

Binance: CEO, Piyasa Manipülasyonu Suçlamaları Nedeniyle CFTC

Binance CEO'su Changpeng Zhao, CFTC'nin piyasa manipülasyonu suçlamalarına yanıt verdi.
Ona göre, şikayette iddia edilen konuların birçoğunun nitelendirilmesiyle aynı fikirde değiller.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Changpeng Zhao ve Binance platformunu işleten üç kuruluşu Emtia Borsası Yasası (CEA) ve CFTC'yi birkaç kez ihlal etmekle suçlayarak ABD Illinois Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinde bir hukuk davası açtı. düzenlemeler. İcra davası duyurulduktan hemen sonra CZ, dosyada yer alan suçlamalara kısaca yanıt vermek için bir blog yazısı yayınladı.

Borsanın platformda işlem yapmadan önce kullanıcılardan kimlik doğrulama bilgisi talep etmediği yönündeki CFTC iddiası hakkında konuşan CZ, Binance'in tam uyumluluk sağlamak için entegre teknolojilere sahip olduğunu belirtti. Ona göre şirket, zorunlu bir KYC programı kuran ilk küresel (ABD dışı) borsa oldu. Ayrıca Binance'in en yüksek KYC ve AML standardını koruduğunu belirtti. Ayrıca, platformun ABD'li kullanıcıları mevcut farklı yöntemler kullanarak engellediğini açıkladı. Bu ve diğerleri, şikayeti CZ'nin iddia ettiği gibi eksik bir gerçek anlatımı haline getiriyor.

ABD kullanıcılarını uyruğa (KYC), IP'ye (ABD dışında yaygın olarak kullanılan VPN uç noktaları dahil), mobil operatöre, cihaz parmak izlerine, bankaya para yatırma ve çekme işlemlerine, blockchain para yatırma ve çekme işlemlerine, kredi kartı kutu numaralarına ve daha fazlasına göre engelliyoruz. Binance'ten daha kapsamlı veya daha etkili sistemler kullanan başka bir şirket olmadığını biliyoruz.

Binance'in Şeffaflığına, Lisansına ve Kaydına Yanıt

Kolluk kuvvetleriyle işbirliği ve şeffaflık eksikliği iddiasıyla ilgili olarak CZ, şirketin buna çok yatırım yaptığını ve uyum ekiplerinde kolluk kuvvetleri ve düzenleyici kurum geçmişine sahip 750'den fazla kişinin bulunması gerçeğinin çok şey ifade ettiğini açıkladı. Şu anda şirket 55.000'den fazla LE talebini ele aldı ve US LE'ye yalnızca 2022'de 125 milyon dolardan fazla fonu dondurma/el koyma konusunda yardımcı oldu. Borsanın yardımıyla 2023'te yaklaşık 160 milyon dolar ele geçirildi veya donduruldu.

Lisanslar ve düzenlemelerle ilgili olarak CZ, Binance'in dünya çapında en fazla sayıda lisansa/kayıta sahip olduğunu ve kullanıcı topluluğu tarafından tam olarak kabul edildiğini belirtti.

Piyasa manipülasyonu suçlamasıyla ilgili olarak CZ, Binance'in kâr amaçlı ticaret yapmadığını veya piyasayı hiçbir şekilde manipüle etmediğini açıkladı. CZ ayrıca çalışanların 90 gün ticaret yapmama kuralına tabi olduğunu açıklıyor. Basitçe söylemek gerekirse, çalışanların son satın almalarından sonraki 90 gün içinde madeni paralarını satmalarına izin verilmez. Fikir, aktif ticaret yapmalarını engellemektir. Ayrıca, çalışanların Vadeli İşlemlerde alım satım yapmasına izin verilmez. Listeler gibi özel bilgilere erişimi olanların bu dijital paraları almasına veya satmasına izin verilmez. CZ ayrıca, bu kuraldan muaf olmadığını ve Launchpad, Kazan, Marj veya Vadeli İşlemlere hiç katılmadığını iddia ediyor.

Şahsen, Binance'te iki hesabım var: biri Binance Card için, diğeri kripto varlıklarım için. Kendi köpek mamamızı yiyorum ve kripto paramı Binance.com'da saklıyorum. Ayrıca kişisel harcamalarımı veya Kartı ödemek için zaman zaman kripto para dönüştürmem gerekiyor.

Sonuç olarak, Binance CEO'su dünya çapındaki düzenleyiciler ve devlet kurumlarıyla iş birliği içinde olduklarını bir kez daha vurguladı. Mükemmel olmadıklarını kabul ederken, platformların ve personelin mevcut yönetmeliklerin gerekliliklerinden bile daha yüksek bir standardı koruduğunu belirtti.

Kripto varlıklarının çoğu, FUD büyüdükçe marjinal bir düşüşle tepki verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ