Kripto para borsasın Binance’ın CEO'su, yalan haber iddiaları üzerine Endüstri medya kuruluşu The Block'a dava açma sözü verdi.

Binance CEO’su Açıklama Yaptı: Yaptığı Yalan Haberden Dolayı The Block’a Dava Açacağız

Kripto para borsası Binance’ın CEO'su, yalan haber iddiaları üzerine Endüstri medya kuruluşu The Block'a dava açma sözü verdi.

22 Kasım’da devam eden Twitter bildiriminde, kripto çevrelerinde CZ olarak bilinen Changpeng Zhao, Binance’in Şangay ofisinin Çin polisi tarafından kapatıldığını iddia eden bir makale hakkında yasal işlem başlatmaya söz verdi.

The Block’tan CZ'ye: “Kendine gel ve özür dile” açıklaması yapıldı. CZ bunun üzerine “Onları dava edeceğiz” diye bir tweet attı.

Haberle ilgili makale başlangıçta Cuma günü ortaya çıktı ve Çin tarafından kripto para endüstrisine yönelik olarak yapılan haberlerin bir parçası durumundaydı. Her yapıldıktan kısa bir süre sonra Bitcoin 7 bin dolara indi.

The Block makalede “Binance'in Shanghai ofisi yetkililer tarafından ziyaretin ardından kapatıldı” başlığı altında iddialarını yineledi.

CZ'den “özür dilemesini" isteyen makale ile ilgili olarak kripto para dünyasından geniş bir tepki alan The Block, duruşunu savunan bir takip yazısı yayınladı.

Bu da gerginliklerin daha da artmasına neden oldu ve bu da CZ'nin başlangıçta “şimdilik çok fazla sorun” olacağını söylediği konudaki fikrini değiştirmesine yol açtı. CZ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

“İtibarımıza zarar veren varolmayan 'polis baskınının' haberi ve btc fiyatı yüzünden topluluktan özür dilemek yerine, şimdi bir CZ’nın bir ofisi olup olmadığını tartışmaya çalışıyor. Kimin umrunda? Dürüst olun ve hatanız için özür dileyin. ”

Var Olmayan Ofislere Var Olmayan Baskınlar mı?

Spesifik olarak, CZ, Binance'ın bir polis baskınına karıştığı ve hatta bir Şangay ofisine sahip olduğu iddialarını yerine getirmesi için The Block’a çağrıda bulundu. İkinci konu, CZ’nin reddettiği “tanıkları” ve önceki medya yayınlarını gösteren yayınlar konusunda durum belirsizliğini koruyor.

Çalışanlar yine de, “polis baskınına” atıfta bulunmak için orijinal makalenin başlığını değiştirdi, bunun yerine Binance’in “yetkililerden bir ziyaret aldığını” iddia etti. Halen çevrimiçi olan makalenin URL’si, “polis baskını” ifadesini kullanıyor.

Twitter fırtınası sırasında, yanıtlar The Block’un Shenzhen’deki Çinli yetkililer tarafından yapılan baskına Binance’i dahil ettiğini, ancak bunun hatalı olduğunu öne sürdü. İçerik yaratıcısı Boxmining bu konuya karşı çıkarak şu açıklamayı yapıyor:

“Baskın Çin Borsaları, Çinli müşterileriyle açıkça ilgilenen Shenzhen merkezli borsalarla ilgiliydi. Binance ve Bithumb bu baskına dahil değildi.”

1 milyon ABD doları + 'FUD savaş fonu' üzerinden baskı

Cumartesi günü The Block’un kurucusu Mike Dudas, “korku, belirsizlik ve şüphe” ya da “FUD” olarak adlandırılan yayılma pratiğiyle mücadele etmek için özel bir fon oluşturmayı önerdikten sonra, CZ ile kavgaya katıldı.

Twitter'da CZ, Blockchain platformu Tron (TRX) CEO'su Justin Sun'ın ilgisini gördü ve fona 100 BTC (716 bin dolar) bağış yapma vaadiyle eşleşti. Dudas bu durumu basın özgürlüğünü boğma girişiminin bir parçası olarak değerlendiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

"Kripto para biriminin en zengin adamlarından ikisi, muhtemelen iş çıkarlarına aykırı olan gerçekleri bildiren gazetecilere yönelik açık bir tehdit olarak kullanmaları için 1 milyon dolardan fazla bir“ FUD savaş fonu” oluşturmayı planlıyor”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ