Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC) fiyatının çok daha uzun süre 10.000 doların altında olmayacağını tahmin ediyor.

Binance CEO

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC) fiyatının çok daha uzun süre 10.000 doların altında olmayacağını tahmin ediyor.

Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto alanındaki 'sismik kaymalar' nedeniyle çok daha uzun süre 10.000 doların altında kalmayacak.

Piyasa değerine göre bir numaralı kripto para birimi şu anda 9,114 dolarla el değiştiriyor ve boğalar kontrolü geri almak için mücadele ediyor.

Bitcoin Olumlu Haberlerden Memnun

CZ, Bitcoin meraklılarının ruhlarını yükselten kripto para birimi endüstrisinde son zamanlarda olumlu haber telaşından bahsediyor. Hindistan Yüksek Mahkemesi yakın zamanda 2018 yılında ülkenin merkez bankası tarafından dayatılan lanetli kripto yasağını reddetti.

Bir gün sonra, Asya-Pasifik bölgesinde Güney Kore nihayetinde kripto para birimlerini yasallaştırırken bir başka büyük atılım daha oldu. Yakın zamanda kabul edilen mevzuat, yeni doğan varlık sınıfıyla ilgilenen yerel işletmelerin finansal otoritelere kaydolmasını gerektirmekte.

Dünün yüzde beş BTC fiyat rallisinin bu yasal dönüm noktalarına bağlanması mümkündür. Bununla birlikte, ikinci büyük ekonominin blok zincirini yeni önceliği haline getirdiği haberiyle Bitcoin'i bir günde yüzde 40 yukarı iten görkemli Çin pompasına bir mum tutamaz.

Keskin Bir Geçirgenlik

Bununla birlikte, CZ'nin fiyat tahminleri dikkatlice ile alınmalı. Bitcoin'i 10.000 doların altında satanların kendilerini tokatlamak zorunda kaldıklarını, bu tahminin ne kadar yanlış olduğu nedeniyle yılın ana konusu haline geldiğini rezil bir şekilde tweetledi.

Bu Ocak ayında, BTC'nin yüzde beş düşmeden hemen önce fazladan bir hamle yapacağını söyledi.

 CZ, kripto işlerinin boğa piyasalarında çok daha iyi performans göstermesi durumunda, borsaların fiyatını manipüle edebilmesi halinde Bitcoin'in 'süper yüksek seviyelerde' olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ